Планується встановлення декількох десятків вітряків на Закарпатті турецькими інвесторами.

0
148


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Інвестори з Турціі мають наміри встановити на Закарпатті п`ятдесят вітряків. Електростанція з вітряками, що має загальну потужність більше 100 мегават  побудують в межах Свалявського та Воловецького районів

Інвестори з Турції  зараз провели реєстрацію своєї  фірми в селищі Воловець та почали роботу над юридичною стороною питання, а саме – оформленням необхідної документації.

За словами воловецького голови, Івана Лопіта, турецькі інвестори вже оформили оцінку для шістнадцяти ділянок. За планом, електроенергію будуть постачати на воловецьку підстанцію. Задля комфортної експлуатації турецька фірма також має плани побудувати дорогу до станції. За планом будівництво екологічної електростанції з вітряками буде закінчено за два роки. Вітряки будуть висотою у сто двадцять метрів та на відстані 500 метрів одна від одної.

За словами керівника даного проекту на кожну турбіну знадобиться половина гектару площі. Зараз турецькі інвестори вже встановили на г. Плай  шпалю заввишки більше сімдесяти метрів, яка буде використовуватися задля визначення швидкості и напрямку переміщення повітряних мас. Це необхідно для максимально вірного проектування вітряків на електростанції.

Загалом сума інвестицій турецької компанії становить більше ста мільйонів доларів США.

Турецька фірма підписала з обласною адміністрацією  меморандум, в якому зазначено, що турецькі інвестори створять робочі місця, то проведуть дослідницьку роботу з впливу вітряків на навколишнє середовище та місцеве населення. Так, спеціалісти встановлять, як вітряна станція може вплинути на фауну цього регіону, зокрема на переміщення перелітних птахів. Також буде проведено дослідження на предмет того, як вітряна станція вплине на ландшафт місцевості. Такі глибокі дослідження проводяться не лише заради наукових інтересів (охорона навколишнього середовища) та урахування інтересів місцевого населення –  це одна з умов Европейського банку, який надає кредит турецьким інвесторам.

Остаточне рішення про будівництво вітряків будуть приймати громади. На даний час Міжгірщина надала дозвіл розмістити повітряні енергоустановки. Зараз очікується рішення Воловецької та Буковецької селищних рад.

Для будівництва електростанції з повітряними енергоустановками буде обрано міжнародну компанію з серйозною репутацією, яка зможе забезпечити відсутність шкоди, або хоча б мінімальний вплив електростанції на навколишнє середовище. Також буде враховано інтереси паропланеристів, щоб вітряки не заважали їм здійснювати польоти. Цікаво, що інвестори планують зробити оглядові майданчики на повітряних енергоустановках для туристів.

Полонина Боржава – це популярний серед туристів та мандрівників гірський карпатський масив, тому встановлення повітряних енергоустановок повинно буди сплановано таким чином, щоб не бути перешкодою для туристів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.