Початок кінця вугільної промисловості. Як альтернативна енергетика витісняє шкідливу вугільну

0
76


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В ході проведення переговорів з питань охорони навколишнього середовища Організації обєднаних націй в Бонні країни-учасниці оголосили рішення про формування альянсу. Об’єднання  отримало назву «PoweringPast Coal Alliance». Суть нового альянсу міжнародного рівня полягає в поетапній ліквідації частки викопного палива в енергетиці країн-учасниць до 2030 року, підтримці мораторію на зведення нових електростанцій, що функціонують на вугіллі, поступовому знищенні всієї промисловості, яка базується на викопному паливі, і переході на поновлювані джерела тепла та енергії. Сторони домовилися про збільшення фінансування розвитку відновлюваних джерел енергії та стратегій енергоефективності.

У своїй промові на переговорах міністр навколишнього середовища Канади привела шокуючу статистику, згідно з якою кожен рік в світі від забруднення повітря міст гине близько 1 млн. чоловік.

Разом з тим, таке рішення країн-учасниць не стало несподіванкою для ринків – вже з 2010 року фінансові аналітики відзначали істотне зниження котирувань компаній вугільної галузі.

Зазначалося, що більш ніж чотири сотні інвестиційних компаній світу ліквідували свої позиції в цих цінних паперах. Зокрема, про такий варіант розвитку подій було оголошено представництвами кількох великих страхових фірм, в тому числі і Фондом суверенного добробуту Норвегії.

Ряд фахівців відзначили в своїх повідомленнях для ЗМІ, що початковий етап такого перетворення енергоринку є передбаченим та закономірним, так як на сьогоднішній день кам’яне вугілля вже не являється найбільш дешевим джерелом енергії і, при цьому, залишається одним з основних чинників забруднення довкілля і викиду парникових газів в атмосферу планети. Додатковим фактором тиску на вугільну індустрію є те, що вугілля втратило свою роль як джерело надійного і стабільного електропостачання.

Статистичні дані Міжнародного енергетичного агентства за 2016 рік свідчать, що видобуток вугілля в світі скоротився на шість відсотків.

Це пояснюється істотним падінням попиту на кам’яне вугілля в тих державах, де активно ліквідуються вугільні станції. Слід зазначити, що навіть традиційний споживач вугілля як Китай значно зменшив своє споживання майже на 1,8% і оголосив про плани поступового скорочення частки вугілля в енергобалансі країни з 2020 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.