Понад 200 приватних СЕС працюють на благо українських родин від початку поточного року

0
133


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Альтернативна енергетика стрімко набирає обертів не лише в умовах сучасних мегаполісів, а й в реаліях сіл та домашніх господарств зокрема. Перший квартал поточного року відзначився появою більш ніж двох сотень нових сонячних електростанцій приватного вжитку. Сумарна потужність їх склала 3,4 мегавата.

Спеціалісти стверджують, що кількість приватних СЕС з кожним місяцем 2017 року невпинно зростатиме з ряду очевидних причин.

По-перше, весняно-літній період є найсприятливішим для «зеленої» енергетики, адже кількість сонячного випромінювання в цей час максимальна. По-друге, українці оцінили на практиці переваги використання альтернативних джерел енергії та пересвідчилися на досвіді співвітчизників, що строки окупності установок зовсім невеликі. По-третє, політика Уряду стосовно «зеленої» енергетики дуже лояльна та направлена на сприяння її розвитку та розповсюдженню.

Згідно підрахунків Держенергоефективності, від початку поточного року доля СЕС приватного вжитку збільшилась на 18 відсотків. Загальна потужність приватних сонячних електростанцій зросла майже на 20 відсотків.

Впроваджений 2015 року «зелений» тариф значно активізує громадян. Вироблену у надлишок електроенергію власники СЕС можуть продавати до загальної мережі. А так як «зелений» тариф у нашій країні прив’язаний до курсу євро, то такий бізнес дає вагомий прибуток родині. Завдяки Закону України 2015 року, українці  можуть продавати електрику з приватних сонячних електростанцій за 18,09 євроцентів за 1 кіловат на годину.

Фахівці зазначають, що попит на «зелену» енергію активно збільшувався з ухваленням Верховною Радою даного законопроекту. Статистичні дані показують, що кожний квартал після прийняття Закону відзначався зростанням попиту на 30-40 відсотків. Деякі періоди відзначені ростом до 70 %. Спеціалісти Держенергоефективності стверджують, що на даний момент в Україні близько 1300 домогосподарств мають приватні сонячні електростанції. Ці українські родини не лише забезпечують власні енергетичні  потреби завдяки природному джерелу, а ще й заробляють на реалізації надлишкової енергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.