Поновлювані джерела енергії: куди інвестувати? Країни з найбільшим попитом і кращими умовами

0
76


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Електрика використовується практично у всіх сферах життя. Промисловість, адміністрація, охорона здоров’я або торгівля не можуть обійтися без електрики. Більш того, кожна людина потребує її не тільки на роботі, але, перш за все, в своєму будинку. З огляду на постійне зростання попиту на електроенергію і усвідомлюючи шкідливість вугільних електростанцій, уряди окремих країн все частіше приймають рішення про інвестиції в поновлювані джерела енергії (ВДЕ). Які країни вважаються найбільш привабливими для даного виду інвестицій в енергетику?

Ernst & Young Global Ltd – одна з чотирьох найбільших компаній фінансового аудиту в світі, представила ще один звіт, в якому були розміщені країни, найбільш привабливі з точки зору інвестицій в ВДЕ.

Індекс привабливості, згідно з яким були ранжовані окремі країни, розраховувався на основі відповідей на п’ять запитань:

  1. Чи існує довгострокова потреба в додатковому або заміненому джерелі енергії в країні? Якщо це так, чи дійсно все говорить про те, що це поновлюване джерело?
  2. Підтримує нинішня енергетична політика або блокує можливість використання поновлюваних джерел в цій країні?
  3. Чи отримають нові проекти підтримку у вигляді довгострокових контрактів, існуючої інфраструктури і використовуваних технологій?
  4. Як формується уявлення про можливості використання «зелених» технологій в цій країні?
  5. Працює позитивно або негативно макро-стабілізація стану і «клімату» інвестицій по відношенню до інвестицій в енергетику з використанням відновлюваних джерел енергії?

1. Китай

Хоча пізніше в цьому році Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що в Китаї 75% потреби в енергії покривають вугільні електростанції, країна сповнена рішучості перейти на поновлювані джерела енергії. Поки Китай вклав в ВДЕ більше 126 мільярдів доларів, що більше, ніж в будь-якій іншій країні світу.

Глобальна енергетична трансформація в бік поновлюваних джерел енергії набирає обертів, прискорюючи розвиток накопичення енергії і електромобільності, і Китай хоче стати світовим лідером в цих областях на найближчі десятиліття, – повідомляє Інститут економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA).

2. США

У 2017 році 18% всього обсягу енергії, виробленої в США, доводилося на поновлювані джерела, що на 3% більше, ніж в 2016 році. Це зростання було в основному обумовлено реалізацією проектів сонячної і вітряної електростанцій.

Частка сектора поновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії з 2008 року подвоїлася. У той же час частка вугільної енергії знизилася з 48% до 30%. Адміністрація Дональда Трампа оголосила про скорочення коштів, що виділяються на поновлювані джерела енергії, проте завдяки приватним зобов’язанням ця декларація не зробить занадто великого впливу на подальший розвиток поновлюваних джерел енергії в Сполучених Штатах.

3. Німеччина

За даними порталу smard.de, 1 травня цього року виробництво електроенергії в Німеччині з поновлюваних джерел перевищило внутрішній попит на електроенергію. День був вітреним, але сонячним: в цілому країна змогла зробити 53 987 МВт (до 13:00), тоді як попит досяг тільки 53 768 МВт.

4. Індія

В Індії вугілля грає найбільшу роль в енергетичній структурі: його частка досягає 60%. Прем’єр-міністр Нарендра Моді, однак, планує збільшити частку в структурі енергоспоживання, що отримується з поновлюваних джерел, з 57 ГВт (травень 2017 року) до 175 ГВт (кінець 2022 року). До 100 ГВт буде отримуватись від фотогальваніки.

Європейський інвестиційний банк інвестував 400 мільйонів доларів США в сонячну енергію в Індії, і Всесвітній банк заявив, що в Індії одні з кращих умов для збору і використання сонячної енергії.

5. Австралія

У 2017 році в австралійській енергетичній структурі частка відновлюваної енергії становила 17%, незважаючи на те, що політики в цій країні неохоче підтримують цей метод отримання енергії. Незважаючи на те, що уряд пропагує використання вугілля, передбачається, що до 2030 року 42% електроенергії в цій країні буде надходити з ВДЕ.

6. Франція

У Франції виробництво енергії з відновлюваних джерел має дуже хорошу динаміку, воно також систематично підтримується кожними наступними урядами. В даний час реалізується план по збільшенню потужності вітроелектростанцій до 200%: у 2017 році французи можуть виробляти 13,76 ГВт завдяки вітровим електростанціям, а в 2023 році – майже 40 ГВт.

У 2017 році потужність сонячних ферм була трохи менше, але все-таки значна: 8,04 ГВт.

7. Великобританія

Імперський коледж Лондона повідомив, що в 2017 році у Великобританії 25% виробленої енергії було отримано з ВДЕ: значення обсягу становило 96 ТВтг. Тільки 7% виробництва енергії включали використання джерел вуглецю.

Британська енергетична база заснована головним чином на атомних електростанціях, які в минулому році виробили 70 ТВтч енергії.

8. Японія

В Японії найбільшу частку в енергетичній структурі займають газові електростанції – 40%. Вугільні електростанції заповнюють 30%, а поновлювані джерела енергії – близько 15%. До 2030 року уряд Японії збільшить частку ВДЕ в сумі приблизно до 24%, але політика з цього питання не є послідовною.

Це відбивається на ринку: понад 80 компаній, що займаються фотовольтаїкою, збанкрутували за останній рік в Японії. Однак прем’єр-міністр обіцяє підтримку виробникам енергії.

9. Нідерланди

В даний час Нідерланди знаходяться на етапі інтенсивних інвестицій в використання поновлюваних джерел енергії. Згідно з домовленостями, досягнутими в ході переговорів на форумі Європейського Союзу, до 2020 року в національній енергетичній структурі ВДЕ вони повинні скласти 14%.

Найбільш часто використовувані інвестиції в Нідерландах включають офшорні вітряні електростанції і сонячні електростанції.

10. Данія

Серед скандинавських країн, які роками інвестують в розвиток виробництва енергії з поновлюваних джерел, Данія в даний час найбільш активно бере участь в цьому виді діяльності. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) назвало Данію світовим лідером в області декарбонізації. У минулому році електроенергія, вироблена вітряними електростанціями, склала 43,4% від загального обсягу енергії. Через трохи більше 30 років (у 2050 році) жителі Данії будуть виробляти енергію тільки з використанням відновлюваних джерел енергії – так вони обіцяють.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.