Приклад розвитку екологічного бізнесу сімейного типу в Польщі

0
91


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Польща розробила продуктивне підґрунтя для розвитку екологічного підприємництва в рамках окремих родин. Основна ідея, що об’єднує підприємства даного типу – це створення більш чистого довкілля.

Першим яскравим прикладом сімейного підприємництва екологічної направленості є родина Марека Гуза. Він започаткував компанію з виготовлення спеціальних сміттєвих контейнерів з металу під назвою Urbanbin. Фірма успішно функціонує вже майже четверть століття.

Металеві контейнери, що виготовляє компанія Марека, мають об’єм 110-1100 л. Окрім того, варто зауважити, що пан Гуз завдяки своєму підприємству працевлаштував близько 20 людей.

Сам господар зазначив, що перш ніж відкрити підприємство, він деякий час витратив на вивчення муніципального ринку утилізації відходів. Трохи пізніше він розробив декілька контейнерів різної конфігурації та кольору. Контейнери Марека Гуза підходять під різні типи сміттєзбиральних машин та мають чіпи, що повідомляють про наповненість.

У поляків прийнято встановлювати на сміттєві ємності спеціальні сенсори, які визначають їх унікальність та відношення до господаря. Окрім того, у Польщі прийнято закривати контейнери на замок для запобігання потрапляння стороннього сміття в бак. Перед тим, як сміттєзбиральна машина забере відходи, вони зважуються. Це дозволяє полякам платити лише за конкретну вагу.

Марек Гуз також зазначає, що його контейнери в кілька разів міцніші та прослужать набагато довше ніж ті, що виготовлені з пластику. Ціна таких сміттєвих ємностей лише на 20-30 відсотків вища.

Родина Лусина також четверть століття тому дала початок компанії Haba. Фірма спеціалізується на очищенні води для домашніх господарств приватного типу. Наразі підприємство створило вже 35 робочих місць для жителів містечка Гроджік, у якому воно розташоване.

Компанія Haba займається виготовленням очисних установок, що пройшли спеціальну сертифікацію в Польщі. Дані пристрої не займають багато місця в умовах приватного домогосподарства.

Також слід зазначити, що вода, очищена ними, не має ніяких сторонніх запахів та повністю відповідає стандартам очищення, встановленим в країні.

Найкомпактніша установка водоочисної системи може обслужити сім’ю з чотирьох людей. Вона здатна переробити 2,3 кубічних метрів стокових вод. Вартість такої установки – 7 тисяч злотих, що відповідає майже 50 тисячам гривень. Провідний спеціаліст компанії Марта Лусина зазначає, що розташувати таку систему можна шляхом заглиблення в землю. Якщо її при цьому накрити люком, то помітити її буде вкрай важко.

Компанія родини Лусина випускає розгалужену лінію водоочисних установок, що мають попит як у Польщі, так ї за її кордонами.

Яскравим прикладом родинного підприємництва є компанія VIVE Textile Recycling. Строк її існування складає також 25 років, як і у вищеописаних прикладах. Фірма є лідером в області вторинної переробки текстильних виробів.

Компанія надала робочі місця близько 1200 громадян. Така кількість робітників здатна за добу переробити чотири сотні тонн текстилю, перетворивши його в промислові вироби.

На підприємстві знаходяться спеціальні лінії, завдяки яким вживані речі сортуються за складом тканини, кольором та призначенням. Якщо річ якісна та добре виглядає, її відправляють на прання та спеціальну обробку, а звідти  – до магазинів VIVE Profit. Інші ж речі піддаються подрібненню та грануляції. Гранули потім використовуються в якості сировини для створення нового виробу.

Аби створити промислові серветки або спеціальні тротуарні плити (більше схожі на кімнатний ламінат), лави для саду чи столи, які нагадують дерев’яні до гранул додають 10 відсотків пластикових пакетів.

Ємності для збору вживаних речей встановлені в найбільш прохідних місцях Польщі.

Польский дизайнер Маріуш Пржибильский створив за підтримки групи VIVE Textile Recycling цілу колекцію одягу. Такий хід змінив ставлення до речей, що були створені з переробленого матеріалу. Колекція іменитого дизайнера отримала назву «Трансформація» та була представлена на заході POL-ECO-SYSTEM 2017.

В Польщі законодавство та місцева влада за підтримки держави забезпечують сприятливі умови для родинного підприємництва. Це призводить до того, що збереження довкілля з соціальної інвестиції перетворюється на економічно вигідне заняття.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.