Процес виробництва сонячних панелей

0
2254


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Технологічний процес виготовлення сонячних панелей складається з кількох етапів:

1 етап

2Перше з чого починається будь-яке виробництво, в тому числі і виробництво сонячних батарей – це підготовка сировини. Основною сировиною в даному випадку служить кремній, а точніше кварцовий пісок певних порід. Технологія підготовки сировини складається з 2 процесів:

  1. Етап високотемпературного плавлення.
  2. Етап синтезу, що супроводжується додаванням різних хімічних речовин.

Шляхом цих процесів досягають максимального ступеня очищення кремнію до 99,99%. Для виготовлення сонячних батарей найчастіше використовують монокристалічний і полікристалічний кремній. Технології їх виробництва різні, але процес отримання полікристалічного кремнію менш витратний. Тому сонячні батареї, виготовлені з цього виду кремнію, обходяться споживачам дешевше.

Після того, як кремній пройшов очищення, його розрізають на тонкі пластини, які, в свою чергу, ретельно тестують, виробляючи замір електричних параметрів за допомогою світлових спалахів ксенонових ламп високої потужності. Після проведених випробувань пластини сортують і відправляють на наступний етап виробництва.

2 етап

2Другий етап технології являє собою процес пайки пластин в секції, з подальшим формуванням з цих секцій блоків на склі. Для перенесення готових секцій на поверхню скла використовують вакуумні держаки. Це необхідно для того, щоб виключити можливість механічного впливу на готові сонячні елементи. Секції, як правило, формують з 9 або 10 сонячних елементів, а блоки – з 4 або 6 секцій.

3 етап

23 етап – це етап ламінування. Спаяні блоки фотоелектричних пластин ламінують етиленвінілацетатною плівкою і спеціальним захисним покриттям. Використання комп’ютерного управління дозволяє стежити за рівнем температури, вакууму і тиску. А також програмувати необхідні умови ламінування в разі використання різних матеріалів.

4 етап

2Монтування. На останньому етапі виготовлення блоків сонячних батарей монтується алюмінієва рама і сполучна коробка. Для надійного з’єднання коробки і модуля використовується спеціальний герметик-клей. Після чого сонячні батареї проходять тестування, де вимірюють показники струму короткого замикання, струму і напруги точки максимальної потужності і напруги холостого ходу. Для отримання необхідних значень сили струму і напруги можливе об’єднання не тільки сонячних елементів, але і готових сонячних блоків між собою.

Яке обладнання необхідне?

При виробництві сонячних панелей необхідно використовувати тільки якісне обладнання. Це забезпечує мінімальні похибки при вимірюванні різних показників в процесі тестування сонячних елементів і зібраних сонячних панелей. Надійність обладнання передбачає довший термін експлуатації, отже, мінімізуються витрати на заміну вийшлого з ладу обладнання. При низькій якості можливі порушення технології виготовлення.

Основне обладнання, яке використовується в процесі виробництва сонячних панелей:

3

  1. Стіл для перемещення. Незамінний при здійсненні різних дій з сонячними модулями. Обрізка країв, укладка, установка сполучної коробки – ці та багато інших операцій виробляють виключно на даному столі. Закріплені на стільниці неметалеві кульки дозволяють без будь-яких зусиль переміщати модуль, не пошкоджуючи його при цьому.
  2. 4Ламінатор для сонячних батарей. Як зрозуміло з назви, дане обладнання застосовується при ламінації сонячних елементів. Всі необхідні параметри підтримуються спеціальними контролерами. Є можливість вибору як повністю автоматизованого режиму роботи, так і ручного управління.
  3. Інструмент для різання кремнію. Розрізання здійснюється волоконним лазером. Розміри задаються програмно.2
  4. Машина для очищення скла. Устаткування використовується для очищення скляних підкладок. Процес відбувається в кілька етапів. Спочатку скло очищають з використанням миючого засобу, для чого застосовують нейлонові щітки, а потім споліскують деионизированной водою в 2 етапи. Потім скляні підкладки сушать холодним і гарячим повітрям.

Хто постачає в Україну сонячні батареї?

Сонячні панелі – справа дуже перспективна, а головне прибуткова. Кількість куплених сонячних батарей збільшується з кожним роком. Що забезпечує постійне зростання обсягів продажів, в якому зацікавлений будь-який завод з виробництва сонячних батарей, а їх по всьому світу чимало.

На першому місці стоять, звичайно, китайські компанії. Низька вартість сонячних батарей, які китайці експортують по всьому світу, привела до появи безлічі проблем у інших найбільших компаній. За останні роки про закриття провадження сонячних панелей оголосили, щонайменше, 4 німецьких бренди. Почалося все з банкрутства компанії Solon, після якої закрилися Solarhybrid, Q-Cells і Solar Millennium. Американська компанія First Solar також заявила про закриття свого заводу у Франкфурті-на-Одері. Хоча, з огляду на те, що китайські сонячні батареї коштують, наприклад, майже в 2 рази дешевше німецьких аналогів, дивуватися тут нема чому адже якість їх набагато гірша.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.