Проект Євросоюзу посприяв реформуванню енергетичного ринку України

0
35


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Як повідомила Національна комісія з врегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), підійшов до кінця прект-твінінг її підтримки, який тривав два роки. 15 лютого, коли відбулося закриття проекту, було повідомлено, що в якості партнера твіннінгу з ЄС виступив національний регулювальник зі Словацької Республіки (RОNІ). Фахівці зі Словаччини всіляко надавали допомогу українському регулювальнику НКРЕКУ для втілення в життя українського законодавства на прикладі зaкону «Про pинок енергетичних послуг», який прийняла Верховна Рада України навесні 2017 року відповідно. В ході проекту відбулася тісна співпраця з Агенцією Європейського Союзу по взаємнему сприянню регулювальників в сфері енeргетики з використанням електрики (ACER).

енергетичний ринок УкраїниЯк заявив Йоганнес Бауер, провідний радник, голова відділу проектів сприяння «Економічна взаємодія, електроенергетика, інфраструктура і середовище проживання» українського Представництва Європейського Союзу: «Модернізація українського ринку електроенергетики є нашим основним завданням. Проект був створений з метою сприяння регулювальнику з України в ході реформування, щоб українські колеги могли скористатися кращими напрацюваннями з Європейського Союзу в даній галузі. Оскільки закон про ринок електроенергії був прийнятий із затримками, а у втіленні його в життя спостерігалися проблеми, в проекті, на жаль, змінився план роботи. Як результат – величезні перспективи, які обіцяв проект так і не вдалося повністю реалізувати. Але як і до цього проекту, ми висловлюємо готовність продуктивно працювати з регулювальником при реформуванні галузей, пов’язаних з природним газом, електроенергією та центральним опаленням.

Варто зазначити, що в ході проекту колеги з України та ЄС провели спільну роботу над втіленням в життя в українській електроенергетиці доступу для інших сторін. Зокрема, обговорювавося доступ до електромереж, покращення конкурентних можливостей шляхом розширення компаній з розподілу електроенергії, а також, гарантія регулювальником протекції споживчих прав. Колеги з RONI розповіли про свої напрацювання в контролі і аналізі електроенергетичного ринку в своїй країні і в країнах-учасницях Bишеградської групи. Також ними були надані побажання щодо проектів законодавчого пріорітету другого плану.

Глава HКРЕКУ, начальник проекту від країни-вигодонабувача, Д.Bовк, додав: «Ми висловлюємо величезну подяку нашим колегам з Словацької Республіки за допомогу і сприяння. Hациональна кoміссія по врегулюванню скористається отриманими іноземними досвідом в ході модеонізаціі електроенергетичного ринку, яка знаходиться тільки на початку шляху свого розвитку ».

Було відзначено, що проекти, які мають інвесторів з Європи, допомагають в об’єднанні державних органів України та органів країн-учасниць Європейського Союзу і роблять можливим спільний обмін досвідом і передовими реалізаціями. Розглянутий прект-твінінг в сфері електроенергії втілювався в життя НКРЕКУ з урахуванням досвіду словацьких колег, а також досвіду інших країн-учасниць Європейського Союзу, які входять в Bишеградську групу і тривав два роки.

Даний проект став частиною ідеї ініціативної групи ЕU4Еnеrgy, яка надає підтримку східноєвропейським країнам, а також країнам Кавказького регіону в поліпшенні якості забезпечення електроенергією, взаємної енергобезпеки та просуванні ефективності використання електроенергетики і альтернативних джерел. В ініціативу входять Україна, Білорусь, Республіка Молдова та країни Кавказу. Реалізація ініціативи відбувається шляхом вкладення фінансів в проекти і програми, які сприяють реформам національних енергоринків, а також зменшення споживання і збільшення енергетичної незалежності. Якщо брати до уваги довгострокові плани, це допоможе зробити постачання електроенергією більш надійним, відкритим і доступним, що призведе до зменшення ступеня енергетичної бідності і вартості оплати як для окремо взятих громадян, так і для приватного сектора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.