Рівненський підприємець висунув ідею створення вертикальних екологічних ферм з метою вирощування овочевих культур на закинутих об’єктах

0
98


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Підприємець з Рівного, Станіслав Дубровський, висунув ідею створення вертикальних еко-ферм на закинутих об’єктах з метою вирощування овочевих та ягідних культур.

Зі слів Станіслава Дубровського сама ідея виникла після перегляду наукового фільму про новітній спосіб вирощування овочевих культур.

Деякий час підприємець збирав ідеї з різних джерел і це наштовхнуло на думку про розробку власних програмно-технічних рішень, таких як створення керованого штучного освітлення, яке дозволяє контролювати темпи росту рослин.

У вертикальних еко-фермах овочеві культури вирощуватимуться за принципом гідропоніки, тобто з використанням мінеральних поживних розчинів. Таким чином, рослини будуть отримувати потрібну кількість вологи та корисних речовин, які будуть проникати у коріння в рамках контрольованого процесу. Технологія, розроблена Дубровським, дозволяє вирощувати більше півсотні овочевих культур на значно меншій площі, та за значно коротші терміни. Цікаво, що при цьому обсяг врожаю набагато перевищує кількість врожаю на традиційних фермах.

Особливість такої еко-ферми в тому, що овочі замість світла сонця будуть отримувати світло від світлодіодів і таким чином є можливість повністю контролювати процес росту рослин. При правильно розрахованому рівні освітлення рослини доволі швидко ростуть, а за рахунок  ізоляції від зовнішнього середовища овочі не потребують обробки шкідливими речовинами, що дозволяє отримати екологічно чистий продукт.  Цікаво, що за рахунок вертикальних еко-ферм можна суттєво зменшити ввіз в нашу країну продукції с інших держав  і забезпечити ринок власними овочами, до того ж високої якості, а також вирощувати якісні овочі на імпорт. На даний час у Станіслава Дубровського вже достатньо напрацювань та інформаційних даних задля того,щоб розпочати втілення проекту в життя.

Підприємець зауважив, що наразі вже планується звернення до адміністрації міста Рівне з проханням виділити необхідні приміщення для створення вертикальних закритих еко-ферм. Цікаво, що для створення еко-ферм підійдуть приміщення, які не викликають інтересу у зовнішніх інвесторів з причини своєї неенергоефективності.

Також «бонусом» від використання еко-ферм буде тепло від системи освітлення та кисень, який будуть виробляти рослини. Ці фактори, звичайно позитивно впливатимуть на навколишнє середовище.

Таким чином, екологічно чистою буде не тільки продукція, а й сам процес її отримання – можна сказати, що вдалося поєднати майже несумісні фактори і розробити ідею абсолютно екологічного виробництва продуктів харчування.

Також ферма не потребує додаткового обігріву, оскільки світлодіодні лампи випромінюють достатню кількість тепла, для комфортного росту овочевих культур. Витрати на освітлення складають 85% від технологічних витрат, яких потребує проект. Таким чином, собівартість овочів буде досить кокнурентноспроможною при порівнянні з овочами, які вирощені на стандартних фермах. При чому, чим більше буде автоматизація виробництва – тим менше буде ціна на овочі. Наприклад, собівартість салату Латук становить близько двох гривень, або навіть нижче. Також не слід забувати, що це буде екологічно чистий продукт. Тому овочі, вирощені на еко-фермах можуть стати серйозними конкурентами овочам, вирощеним на стандартних фермах. Для повного повернення інвестицій, за словами підприємця Станіслава Дубровського, знадобиться близько чотирьох-п’яти років використання вертикальної еко-ферми.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.