Розроблено алгоритм підвищення рівня енергоефективності будівель в Україні, що складається лише з шести пунктів

0
69


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Беручи за основу багаторічний досвід європейських країн, наша країна здатна збільшити заощадження енергії будівлями від 40 до 70 відсотків. Очільник ТОВ “Регіональна енергосервісна компанія” зауважує, що спеціалісти в області альтернативної енергії вже розробили шість кроків, здатних суттєво підвищити показники енергоефективності.

1 крок – облік

Оплата спожитого газу та води за квитанціями передбачає розрахунок стандартних нормативів, а не реально використаного ресурсу. Українські родини мають змогу заощадити до 70 відсотків сімейних коштів на оплату газу та води тільки встановивши лічильники.

Окрім того, спеціалісти рекомендують обзавестися регулятором тепла, аби в залежності від погодних умов споживати оптимальну його кількість.

До переліку облікових приладів, що забезпечують значну економію, також віднесли багатозонні лічильники електричної енергії. Слід зауважити, що двозонний лічильник дозволяє економити до 30 відсотків коштів вночі, а тризонний – до 60 відсотків.

2 крок – залучення сучасного економного обладнання

Важливим кроком в заощадженні електроенергії є встановлення світлодіодного освітлення вулиць та введення в роботу датчиків руху. Спеціалісти рекомендують купувати техніку, що має маркування “А” чи “А+”. Такі прилади дозволяють заощадити від 30 до 50 відсотків електроенергії на відміну від приладдя класу “В”.

3 крок – ретельна термомодернізація

Цей крок передбачає заміну старих вікон та дверей на нові. Двокамерний енергозберігаючий склопакет, що має опір теплопередачі більше ніж нормативний (0,6), здатен зменшити використання тепла майже на 40 відсотків. Слід зауважити, що такий захід окупиться приблизно впродовж п’яти-семи років.

Окрім того, експерти радять звернути увагу на важливість теплоізоляції дахового покриття (зменшення витрат на майже 30 відсотків, окупиться в середньому за 6 років), цоколя та стін (заощадження близько 40 відсотків, окупиться трохи менше ніж за десять років), підвального приміщення.

Очільник ТОВ “Регіональна енергосервісна компанія” Гажур Марина також наголошує, що термомодернізація фасаду повинна бути комплексною. Коли в багатоповерхівці утепляються лише окремі квартири, то руйнується цілісність будівлі і строк її експлуатації значно знижується.

4 крок – удосконалення опалювальної системи

Для значної економії коштів спеціалісти рекомендують застосувати теплову ізоляцію трубопроводу (строк окупності менше одного року), ввести в експлуатацію індивідуальний опалювальний пункт (окупається за пару років), провести промивання опалювальної системи, встановити твердопаливний новітній котел.

5 крок – активне використання альтернативних джерел енергії

Сонячні панелі, теплові насоси, сонячні колектори, вітряки – встановлення даних систем дозволить отримати хоч і не повну, та все ж енергонезалежність. Такий крок потребує значних фінансових вкладень, але дасть шанс використовувати екологічну енергію. До того ж строки окупності об’єктів не така вже і велика.

6 крок – свідома поведінка

Експерти звертають увагу на те, що звичка загвинчувати крани, вимикати освітлювальні прилади та слідкувати за доцільним використанням ресурсів дає змогу запобігти надлишковому споживанню. Встановлення тепловідбиваючого матеріалу біля нагрівального приладдя, застосування аераторних насадок на крани та інші енергозберігаючі заходи малого масштабу в сумі дадуть доволі відчутну економію в рамках родини.

Такі не складні на перший погляд кроки здатні наблизити Україну до країн Європи в сфері енергозбереження та доцільного використання ресурсів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.