Розробник нового 3D-принтера з Одеси буде друкувати деталі для електрокарів компанії Tеslа

0
28


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Одеські підприємці дали початок нового стартапу, ідея якого полягає в наступному: перший у своєму роді надточний 3D-принтер буде друкувати будь-які по складності готові вироби з кераміки та інших екологічних матеріалів власного виробництва. Стартап під назвою Kwаmbiо з’явився ще в 2014 році і відразу ж отримав перемогу на форумі IDСЕЕ-2014 з преміальними в розмірі 15 тисяч євро. Через два роки керівники стартапу відкрили нову європейську фабрику 3D-друку виробів з керамічного порошку. В останньому кварталі 2017 року в Kwаmbiо продемонстрували новий в своєму роді надточний 3D-принтер Сегамо Опе, функціонал якого включає друк технічних зразків, кухонного начиння, елементів садово-домашнього декору і навіть зразки кісток для імплантації. На хвилі успіху, венчурні фонди інвестували в стартап ще 500 000 доларів. Kwаmbiо презентував свої досягнення на форумі споживчої електротехніки СЕЅ в Лас-Вегасі, чим викликав інтерес у промислових компаній з усього світу, в тому числі і в таких великих виробників автомобілів, як Gеnеrаl Еlесtriс і Tеslа, повідомляє видання «Факти».

Як повідомив 34-річний засновник стартапу Володимир Усов: «Вперше побачивши роботу 3D-принтера, я був вражений. Уява почала малювати картини модернізації багатьох моделей в різних економічних нішах, які отримають поштовх завдяки новій технології. На першому місці величезний вплив на дизайн, індустріальну і аерокосмічну сфери».

Спочатку ідеєю стартапу було створення онлайн-майданчики, на якій дизайнери могли розміщувати свій продукт, а користувачі мали можливість скачувати ці моделі і друкувати на власних 3D-принтерах. Засновники відправили цю ідею в «прискорювач» TеkStаrt у місті Бостон, де звичайно збирають передові світові технопроекты. Kwаmbiо успішно пройшов відбір і потрапив на спеціально розроблену тестову програму, за підсумками якої проект направили в Нью-Йорк, де і зараз знаходиться головний офіс компанії. Робота з замовниками та маркетингова діяльність ведеться як раз з головного офісу. Незважаючи на величезний успіх, до самостійного виготовлення виробів стартап прийшов з часом. Причиною тому була відсутність можливостей для швидкісної та ефективної 3D-друку деталей з кераміки. Це і стало приводом для початку власної розробки нової технології.

«Спочатку ми спорудили одеську фабрику, потім, через 1,5 року виробили дебютний 3D-принтер з власною технікою і набором сировини. Будь-яка деталь друкується створеної нами екологічної порошкової суміші, основою якої є глина. На даний момент існує близько ста варіантів колірної гами. З часом терміни друку зменшилися до двох-трьох годин, а ціна з п’ятнадцяти центів за сантиметр в квадраті до восьми. Робота ведеться як з юридичними так і фізичними особами. Замовник приносить свої начерки, а ми моделюємо і створюємо готовий проект на комп’ютері і виконуємо друк. З усією впевненістю можу повідомити, що в сфері 3D-друку керамічних виробів ми перші і єдині, хто розробив високоефективну технологію».

Фабрика була побудована в промисловій зоні заводу «Стальканат» – одного з самих перших індустріальних одеських підприємств, що працюють з XIX століття. В даний момент там працюють тридцять співробітників. Над удосконаленням технології 3D-друку працюють сім техніків.

На останньому форумі споживчої електротехніки СЕЅ в Лас-Вегасі був презентований 3D-принтер Сегамо Опе. У перший тиждень після цього було отримано 4 попередні замовлення на дану технологію. Нові принтери замовники отримають вже через 4 місяці за ціною 25 тисяч доларів.

«Ми знайшли посередників у США, Канаді, Німеччині, Італії і навіть Чилі. Були отримані попередні запити на спільну роботу від індустріальних гігантів, а також військового комплексу Сполучених Штатів Америки. У першу чергу компанії зацікавлені в 3D-друку форм для виплавки виробів з металу. В даний момент ведуться переговори з компаніями Gеnеrаl Еlесtriс і Теslа з 3D-друку автомобільних деталей з кераміки. Також свою зацікавленість висловили європейські та американські студії дизайну, мета яких – власна невелика фабрика для 3D-друку обмежених версій своїх виробів з кераміки. В наш час отримати партію з п’ятдесяти – ста виробів з кераміки, при використанні звичного лиття і китайських технологій, практично неможливо. Українська виробнича база дуже маленька. Сміливо можу сказати, що розроблена нами технологія 3D-друку виробів з кераміки стане великим індустріальним компаніям, так і новим стартапам, які тепер можуть не шукати дану технологію за кордоном з усіма супутніми ризиками».

3D-принтер Сегамо Опе також має можливість друкувати імплантанти кісток, але в основі виробів даного типу лежать спеціально розроблені компанією у співпраці з лабораторіями з Європи біологічні порошки. Для запуску такого виробництва потрібно отримати величезну кількість дозволів, пройти сертифікацію сировини і технології виробництва. Планується, що кісткові импалнтанты почнуть вироблятися компанією Kwаmbiо в найближчі два роки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.