Система підтримки альтернативної енергетики в Україні не надає належного стимулюючого впливу

0
93


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Згідно даних звіту спеціалістів компанії DiXi Group українська система підтримки відновлюваної енергетики не дає тих результатів, які були заплановані. Звіт було складено на основі аналізу:

  • заходів стимулювання розвитку ВДЕ на державному рівні;
  • законопроектів, що були прийняті останнім часом;
  • впливу зниження «зеленого» тарифу;
  • організації аукціонів, що мають проводитись для великих генераційних підприємств.

Експерти прийшли до висновку, що наявна система допускає ряд помилок та має деякі недоліки. За словами спеціалістів, існуюча підтримка ВДЕ має бути якомога швидше переглянута та вдосконалена. Раніше и вже писали про перспективи інвестування у вітчизняну альтернативну енергетику .

Аналітичні дані показали, що на даний момент в системі альтернативних виробничих потужностей існує деякий дисбаланс, що виражений у переважанні великих сонячних та вітрових підприємств.

сонячна та вітрова енергетикаУ звіті зазначено, що великі альтернативні проекти складають 88 відсотків в загальному об’ємі, в той час як на малу генерацію припадає тільки 12 відсотків. Це вказує на те, що держава не приділяє належної уваги стимулюванню малої розподіленої генерації. Слід зазначити, що малі проекти знаходяться максимально близько до споживача, тому збільшувати їх кількість вигідно. Але чомусь існуюча система державної підтримки створює вигідні умови тільки для розвитку великих генераційних потужностей.

Спеціалісти також звернули увагу на те, що наразі для малої генерації існують більш високі тарифи у порівнянні з індустріальними виробництвами. Та чомусь число приватних та комерційних СЕС та ВЕС росте дуже повільно.

Слід зазначити, що експерти в області альтернативної енергетики все ж фіксують зростання кількості приватних станцій. Динаміка становить приблизно 34 відсотка за квартал. Що ж стосується комерційних проектів малої генерації (станції потужністю до 1 мегавата), то тут стан зовсім плачевний – динаміка дуже незначна.

Окрім того, просліджується і технологічний дисбаланс. Він полягає у недостатньому залученні новітніх технологій. Державна підтримка обмежується традиційним сонячним та вітряним обладнанням, в той час як в інших країнах активно освоюють нові джерела генерації та устаткування нового покоління.

У звіті виділено окремим пунктом питання фінансового навантаження на енергетичний ринок. Даний фактор нівелюється не тільки «зеленим» тарифом. Безпосередній вплив також надає курс вітчизняної валюти, ціна та об’єм виробництва електроенергії за допомогою інших технологій.

Експерти зазначили, що ціна «зеленої» енергії знижується у прив’язці до євро. Але доля ціни електроенергії відносно сумарної вартості, що її купує ДТ Енергоринок, мала зміни у діапазоні одного відсотка (+/-).

Згідно даних звіту, державні плани та стратегії мають кардинальні відмінності з наявною ситуацією в альтернативній енергетиці. Невідповідності просліджуються між Енергетичною Стратегією, Національним планом дій та реальними показниками.

 

Звіт за минулий рік показав, що частка альтернативної енергетики виросла до 8,4 відсотків. Тільки в Стратегії зазначено, що метою до 2020 року є досягнення показника у 8 відсотків.

У звіті відображено не лише негативні сторони даного питання. ВДЕ в Україні все ж розвиваються з певною швидкістю, тому є чимало позитивних моментів, які спеціалісти також відмітили у документі.

Наразі у Верховній Раді проходить обговорення семи нових проектів відносно стимулювання альтернативної енергетики. Окрім парламентарів до процесу узгодження залучені ряд фахівців та експертів в галузі ВДЕ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.