Системи опалення та кондиціонування: вивчаємо досвід

0
402


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Важко уявити сучасне життя без благ цивілізації, особливо будинок – без опалювального котла чи кондиціонеру. Щороку кількість використання природного газу та електроенергії зростає для нагрівання та охолодження помешкання людей. Відповідно, левову частину комунальних платежів середньостатистична родина сплачує для підтримки стін квартири чи приватного будинку у відповідному температурному режимі. Активний обігрів помешкань призводить до отруйних викидів двоокису вуглецю в атмосферу. З допомогою продуманого використання систем опалення та кондиціонування зменшення впливу на навколишнє середовище стає реальністю.

Завдяки належній ізоляції квартири та якісному сервісному обслуговуванню обладнання систем опалення та кондиціонування повітря ви можете заощадити чималі кошти за комунальні послуги. Уряди США та європейських країн намагаються заохочувати у своїх громадян практикуючу енергозберігаючу поведінку. Це корисно не лише для самих споживачів енергії, а й для усієї країни і в цілому для всієї планети.

Як використовуються програмовані термостати?

Програмовані термостати автоматично контролюють температуру будівель впродовж доби і ефективно економлять енергію та кошти господарів помешкань, що наважилися їх використовувати. Впевнена, що хоча б раз на сезон гарячі батареї у період раптового потепління взимку викликали у вас неймовірне невдоволення – у квартирі бракує свіжого кисню, а рахунок за опалення продовжує зростати у геометричній прогресії. Було б непогано встановити у будинку «розумний пристрій», який знижуватиме температуру в системі опалення при потребі. Це дуже актуально, якщо ви не використовуєте усіх кімнат дому, або їдете на тиждень з родиною в Буковель. Погодьтеся, що в нічний час, вранці та ввечері, коли ви прокидаєтеся у себе вдома, таки є сенс на кілька градусів підняти температуру.

Чи помічали ви, що насправді температуру в системі опалення не так і легко відрегулювати самотужки? Як правило, ми не знаємо до кінця як правильно налагоджується автономне електропостачання. Ми встановлюємо температуру вище, ніж рекомендовано протягом опалювального сезону, і нижче рекомендованого рівня впродовж охолодження кімнат влітку. Відповідно, це 20 ° C протягом світлового дня взимку і 13-14 ° C в нічний час впродовж кондиціонування влітку. Тому багатофункціональні програмовані терморегулятори є дуже актуальними для нашого населення. Правильне використання попередньо встановлених настройок термостату дозволить звузити більше третини витрат на електроенергію.

Ізолюємо та утеплюємо

Тепле повітря просочується крізь стіни у жагучу спеку і надто швидко покидає його холодної зими. Енергія витрачається даремно, а ви не отримуєте бажаного результату. Ви можете зменшити нагрів і витрати на охолодження в кілька сотень гривень щомісяця, використовуючи належну ізоляцію помешкання. Ізоляція оцінюється за допомогою R-значення, що вказує на опір матеріалу до теплового потоку. Показник варіюється у залежності від клімату, висоти стелі, метражу стін, горища, підлоги. У досить холодному кліматі рекомендується використовувати будматеріали більшого R-значення для ізоляції стін.

Ізоляція огортає будинок умовною ковдрою, але тепле повітря все ще може покидати його через незначні тріщини в конструкції стін. Якщо стіни є дефективними і тріщини вкривають стіну, немов павутина, часто такий ефект дорівнює широко відчиненим дверям. Один з найпростіших енергозберігаючих заходів є також ізоляція зайвих отворів горищ і підвалів. Допомога фахівців у герметизації дозволить заощадити домовласникам значні кошти на опалення і зменшить витрати на охолодження повітря.

Оновлюємо вікна і двері

Найчастіше повітря циркулює в будинку навколо та через двері і вікна. Двері повинні щільно замикатися. Утепляючи вхідні двері домовласник забезпечить для помешкання додатковий бар’єр на шляху витоку повітря. Зверніть увагу, що сучасні дизайнерські проекти будинків мають більше вікон, ніж дверей. Якісні енергозберігаючі вікна закриваються щільно і виготовлені з двох або більше листів скла. Якщо ви придбали квартиру вживаного ринку нерухомості, уважно огляньте будь-які тріщини навколо вікон і переконайтеся, що вони не пропускають повітря більше, ніж потрібно. Старі вікна можна герметизувати жалюзями. Вони корисні як у спекотні дні, так і впродовж опалювального сезону.

Вимірюємо показники вологості

Вологість пояснює специфічну форму рідини, простішими словами, процес перетворення води на пару. Якщо ви хочете налагодити циркуляцію повітря у будинку, варто потурбуватися про забезпечення правильної рівню вологи. Велика вологість у приміщенні зберігається у вигляді водяної пари. Її кількість грає важливу роль у визначенні нашого здоров’я та побутового комфорту.

Вологість вимірюється загальною кількістю водяної пари в повітрі. Вона вимірюється за допомогою гідрометру. Відносна вологість залежить від температури повітря, яке діє як губка і поглинає воду в процесі випаровування. Більш тепле повітря, з більшою енергією, може підтримувати більшу кількість водяної пари, ніж холодне повітря, який має менше енергії.

Волога, що міститься в повітряному просторі кімнати допоможе стінам протистояти змінам температури, які взаємодіють із системою опалення або кондиціонування. Правильний рівень вологості сягає від 40-60%. Якщо поряд з вами живе немовля педіатри рекомендують використовувати зволожувачі повітря у опалювальний сезон. Для чого це потрібно? Аби дитина не відчувала дискомфорту та сухості повітря, що циркулює від стаціонарного обігрівача.

Ландшафтний дизайн також допоможе

Безумовно, ви не можете контролювати погоду – ця можливість підвладна хіба-що фантастичному Гонихмарнику із роману Дари Корній. Але ви можете садити дерева, які блокуватимуть вітер і створюватимуть приємний затінок у спеку. Правильно розташовані дерева і чагарники можуть зменшити енергозатрати, необхідні для комфортного життя у будинку. Листяні породи дерев із пишною кроною варто садити на південній стороні подвір’я, а більш «голі» – на північній. Такі гілки краще пробиватимуть сонячні промені взимку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.