Сонячна та вітрова енергетика: ефективний тандем

0
766


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Прийнято вважати, що вітрові електростанції якимось чином конкурують з сонячними. За словами провідного спеціаліста Національної лабораторії при департаменті Сполучених Штатів Курц Сари, дані відновлювані джерела енергії якнайкраще доповнюють одне одного та показують значно кращі результати, за умови їх сумісного використання.

 

Для порівняння, у штаті Колорадо такі особливості кліматичних умов, що найбільш продуктивно вітрові електростанції функціонують в зимово-весняний період. Зимою сонячне випромінювання не дає необхідної кількості електроенергії, тому використання вітрових електростанцій допомагає забезпечити безперебійне постачання електрики до споживача.

Австралія наразі також має приклад вдалого поєднання вітрових та сонячних установок в цілісну систему енергопостачання. Інвестиції в монтаж сонячних панелей склали приблизно 10 мільйонів доларів. Загальна потужність СЕС становить 10 МВт. У якості допоміжної вітрової електростанції було змонтовано більше 70 потужних турбін. На даний момент гібридна станція вже постачає електроенергію до мережі. Директор агенства, що спеціалізується на альтернативній енергетиці, з Австралії Айвор Фрішкнехт зазначає, що тандем із сонячних та вітрових установок показує більшу продуктивність у порівнянні з поодиноким їх застосуванням. До того ж, така організація видобутку електроенергії з відновлюваних джерел дозволяє значно економити в період будівництва на підключенні мережі та оформленні дозволів та офіційної документації.

Експерти стверджують, що у випадку встановлення СЕС поблизу з працюючою вітровою електростанцією допоможе зекономити приблизно 6 000 000 доларів.

 

 

 

Великою перевагою методу комбінованого видобутку електрики являється його доцільність як за великих масштабів виробництва, так і за малих. Спеціалісти з альтернативної енергетики стверджують, що такий підхід допоможе значно підвищити обсяги виробництва електроенергії за умови встановлення СЕС невеликих розмірів на уже введених в експлуатацію вітрових парках.

Ефективність комбінованої генерації електрики була доведена емпіричним шляхом завдяки проведеним дослідженням. Фінансування такого роду дослідницької роботи проводилося австралійською компанією «ARENA». Дослідження не лише підтвердили підвищення продуктивності виробництва, але й можливість монтажу СЕС на існуючих австралійських вітропарках. При цьому загальна потужність сонячних електростанцій може скласти приблизно 1 гігават. Цієї електроенергії вистачить для забезпечення потреб 700 тисяч приватних будинків.

Суттєва економія комбінованих електростанцій також заключається у зниженні фінансових витрат на батареї під час переходу на альтернативні джерела енергії або в замкнених автономних мережах. Поєднання сонячної електростанції з вітровою робить таке виробництво конкурентноспроможним та скорочує термін окупності такого проекту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.