Сонячні батареї, встановлені на лоджіях і балконах, швидко набирають популярність в європейських країнах

0
965


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В Європі на даний момент досить високі комунальні тарифи, в тому числі і на електроенергію. Саме тому власники квартир стали все частіше цікавитися балконною фотовольтаїкою, тобто сонячними панелями, встановленими на балконі. Так як в багатоквартирних будинках немає можливості розташувати сонячні модулі на даху або земельній ділянці, то власники квартир встановлюють їх біля вікон із зовнішньої сторони будівлі або на балконі. Таким шляхом вони зможуть генерувати електрику для задоволення власних енергетичних потреб. Цей крок дозволяє значно заощадити на оплаті комунальних рахунків і знизити навантаження на загальну мережу.

Для того, щоб дана система запрацювала, власнику квартири просто потрібно купити спеціальну сонячну панель і підключити її до електромережі. У переобладнанні житла немає ніякої необхідності. Сонячна батарея, котра створена для установки на балконі оснащена мікро-інвертором, прикріпленим зі зворотного боку пристрою.

Сонячні панелі даного типу не входять в область регулювання європейським законодавством щодо відновлюваних джерел енергії. Якщо власник квартири обзаведеться таким пристроєм, то «зелений» тариф на нього поширюватися не буде, так як оснащення даної площі сонячними панелями в законах не позначене.

Балконні панелі довгий час залишалися в так званій «сірій зоні». З точки зору юриспруденції для їх установки не існувало заборон. Те ж саме стосувалося і технічного регулювання – в деяких моментах панелі просто не помічали. Німеччина, на відміну від інших країн, звернула на цей момент увагу і нормативні вимоги Союзу електротехнічних пристроїв заборонили підключення панелей до мережі багатоквартирного будинку, так як це могло спричинити появу надмірної навантаження.

Дана заборона трактувався по-різному, тому деякі авторитетні установи давали добро на установку балконних панелей, потужність яких не перевищує 600 Вт. Така неоднозначність спричинила масову установку сонячних модулів на балконах багатоповерхових будинків. Організації, які займалися збутом електроенергії періодично конфліктували з рядовими громадянами, а представники правового сектора не бачили в даному моменті ризику для споживачів.

Кінець 2017 року відзначився розробкою нового технічного стандарту, що носить назву DIN VDE 0100-551-1. Даний проект стосується низьковольтного обладнання для генерації електрики і підключення пристроїв для вироблення електрики і поєднаної роботи з іншими джерелами енергії. Цей стандарт значно спростить використання балконних сонячних модулів з точки зору законодавства. Планується, що проект буде впроваджений в наступному році. Слід зауважити, що Австрія, Португалія та Швейцарія вже узаконила установку балконних сонячних станцій.

Суть роботи квартирної сонячної станції полягає в тому, що вона як би додає електрику в мережу окремої квартири і тим самим знижує енергоспоживання із загальної мережі.

Варто звернути увагу на те, що будь-яка установка, яка виробляє електроенергію, не може бути безпечно підключена до розетки. Існують певні вимоги, яким генеруючі пристрої повинні відповідати. Швейцарія має ряд конкретних вимог до балконних панелей:

– максимальна сила струму – 2,6 А;

– МАХ напруга – 230 В;

– потужність установки не повинна перевищувати 600 Вт.

Крім цього, балконні панелі повинні оснащатись системою захисного відключення.

Серед заборон позначено також обертання лічильника в іншому напрямку. Такий випадок може статися, коли фотовольтаїка генерує електрики більше, ніж вимагає окрема квартира. Дана проблема просто вирішується – достатньо встановити обмежувач зворотного обертання.

балконні сонячні панеліЦіна сонячних модулів для балконів на ринках Європи коливається від 1,2 до 1,5 євро за 1 Вт. Шляхом нескладних підрахунків можна визначити, що панель, яка має потужність в три сотні Вт обійдеться близько 400 євро.

На півдні Німеччини балконна станція, панелі якої розташовані на фасаді будівлі, здатна згенерувати протягом року приблизно 330 кВт-годин. Цей обсяг складає близько 10 відсотків енергоспоживання невеликого домогосподарства протягом року. Якщо енергетичні потреби квартири дозволять споживати все вироблену електрику, а тариф загальної мережі складе 29 євроцентів за кіловат-годину, то балконна установка буде мати досить короткий термін окупності.

Сонячну станцію можна також обладнати накопичувачами електроенергії. На даний момент такого практично не роблять, так як це вимагає більше фінансових вкладень, сил і місця в квартирі.

Фотовольтаїка є досить неприємним моментом для енергетичного ринку. Вона значно зменшує енергоспоживання і прибуток в системі «виробництво енергії-мережа-реалізація».

Балконні сонячні станції стають все більш потужним конкурентом для традиційної енергетики і вже зараз варто переглядати основні засади роботи для комфортного співіснування. У найближчому майбутньому ціна нових технологій буде знижуватися і її популярність стане значно рости.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.