Сонячні жалюзі від вітчизняного вченого за 3 сотні доларів

0
226


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Комунальні платежі в межах нашої країни ростуть як гриби після дощу, тому пересічні громадяни усе частіше замислюються над заощадженням сімейних коштів та економії саме на електроенергії. Уявити собі життя під полум’ям свічки жителям мегаполісів неможливо, тому пошуки альтернативних методів активізуються з кожним днем.  Сонячними панелями та їх неймовірною вигодою вже майже нікого не здивуєш. Встановити сонячну електростанцію приватного вжитку означає не лише забезпечити свою родину дешевою електрикою, але й заробити на виробленому надлишку, постачаючи за «зеленим» тарифом у загальну мережу.

Такий варіант ідеально підходить, якщо родина проживає в сільській місцевості або в приватному секторі міста. Коли мова йде про багатоповерхівки, то встановлення сонячних панелей та їх експлуатація стає доволі проблемною.

Наразі стало відомо, що один з українських винахідників створив спеціальні жалюзі на вікна, які дозволяють використовувати енергію сонця в якості джерела електрики в умовах багатоповерхового будинку.

Ерік Євген назвав свій винахід SolarGaps. Приблизна вартість однією одиниці такого домашнього джерела енергії становить триста доларів (монтаж включено у вартість). Один пристрій зможе виробити близько ста кіловат електроенергії впродовж місяця.

Принцип роботи винаходи доволі простий. Завдяки сонячним модулям, з яких складаються жалюзі, енергія сонця перетворюється в теплову та електричну енергію. Встановлюють новітнє приладдя як в середині приміщення, так і зі зворотного боку вікна. Розташування із зовнішнього боку дозволяє домогтися 150 Вт потужності на 1 м.кв. Якщо ж жалюзі встановити безпосередньо в кімнаті, то потужність становитиме близько 100 Вт. Експерти підрахували, що при встановленні сонячних жалюзі в трикімнатній квартирі, продуктивність установки складатиме приблизно 100 кіловат на місяць. Такий результат можливий, якщо вікна квартири виходять на південь. В середньому для енергозабезпечення приміщення подібної квадратури необхідно від 100 до 300 кіловат впродовж місяця. Ця цифра напряму залежить від енергоспоживання. Таким чином, сонячні жалюзі зможуть забезпечити енергоспоживання сім`ї на 50-90 відсотків.

Винахідник стверджує, що для повного переходу від централізованої електромережі до сонячних жалюзі потрібно оснастити не менш ніж 10 кв.м. вікон. Важливо також розташування будинку, адже в ідеалі вікна мають виходити на південну сторону. Окрім того, слід звернути увагу, що у випадку повної автономності від електромережі потрібно обзавестись акумулятором та інвертором.

Євген Ерік повідомляє, що зупиняти роботи над своїм винаходом не збирається. У найближчих планах винахідника та його команди – збільшення потужності сонячних жалюзі та запуск виробництва.

Пан Євген наразі потребує 200 тисяч доларів для того, щоб запустити виробництво жалюзі. Наразі проходять пошуки інвестора та вже ведуться перемовини з деякими іноземними партнерами, які готові профінансувати проект. Будемо сподіватись, що найближчим часом жителі багатоповерхівок на рівні з власниками приватних СЕС зможуть використовувати енергію сонця та заощаджувати сімейні кошти.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.