«Сонячний» футбол: як стадіон може виробляти енергію?

0
90


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)
Amsterdam, 8 januari 2014 - De Amsterdam ArenA gaat een zonnedak realiseren met een oppervlak van ongeveer 7.000 m2. Op het ArenA-dak komen circa 4.200 zonnepanelen. Daarmee wil de ArenA jaarlijks ongeveer 930.000 kWh elektriciteit opwekken. Nuon, BAM en Arcadis - Green Deal-partners van het stadion - verzorgen de realisatie van het zonnedak samen met Oskomera, dat de levering en montage van de zonnepanelen voor haar rekening neemt. De contracten hiervoor zijn recent getekend. ANP PHOTO PERSSUPPORT Foto en bijschrift vallen buiten de redactionele verantwoordelijkheid van de Algemene Nieuwsdienst van het ANP. Foto is vrij van rechten en mag alleen redactioneel gebruikt worden in de context van het geleverde bijschrift.

Чемпіонат світу з футболу 2018 ще у всіх на вустах. Але в тему обговорень входять не тільки найяскравіші гравці і їх голи, а й ряд інновацій, які стосуються безпосередньо стадіонів.

Голландія стала найяскравішим в світі прикладом того, як можна перетворити стадіон в електростанцію. При цьому, основна функція об’єкта не змінилася – проведення спортивних (і не тільки) заходів. Раніше ми писали про досвід Китаю у питаннях сонячної енергетики .

сонячні панелі на футбольному стадіоніПочинаючи з 2013 року, голландці встигли встановити сонячні панелі на п’яти найбільших стадіонах. Слід зауважити, що згенерованої енергії вистачає, щоб забезпечити електрикою понад 1375 домогосподарств. Такі інновації здійснюються в рамках урядової програми по зниженню залежності Голландії від імпортної сировини.

Nordlease Stadion став першопрохідцем у цій програмі. На території об’єкта встановлено 1092 панелі. Загальна потужність складає 240 тисяч кіловат-годин. Стадіон здатний задовольнити енергетичні потреби 70 будинків.

Перша партія сонячних модулів на покрівлі стадіону була змонтована в 2013 році. Тоді їх кількість становила 531. Важливо відзначити, що перші модулі встановлювалися за особистий рахунок місцевих жителів. Суть такої програми полягає в тому, що будь-який бажаючий може придбати сонячні панелі в будь-якій кількості і встановити їх на даху стадіону. Зрозуміло, монтаж він не проводить особисто. Його завдання полягає лише у внесенні інвестицій, а інша робота лягає на плечі організаторів проекту. Який обсяг енергії виробляє його «інвестиція», на стільки він і скорочує свої рахунки за оплату електрики.

Популярність проекту стала набирати обертів і протягом року стало зрозуміло, що доведеться додавати ще панелей. Друга партія модулів склала 561 штуку.

AFAS Stadion включає в себе 1725 сонячних модулів. Показники потужності об’єкта становлять близько 250 тисяч кіловат-годин. Стадіон може забезпечити електроенергією 125 будинків.

Коли проект був завершений і готовий до роботи, він став найбільшою станцією генерації сонячної енергії в масштабах міста. І це при тому, що дах лише однієї трибуни був відведений під установку панелей. Вибір припав саме на цю трибуну не просто так – там найоптимальніші умови для максимальної продуктивності модулів.

Rat Verlegh Stadion має 2600 сонячних модулів на даху і може похвалитися потужністю в 655 тисяч кіловат-годин. Кількість забезпечуваних електроенергією домогосподарств – 260.

Стадіон є однією складовою масштабного проекту з установки сонячних панелей в місті. У плани організаторів входить монтаж 27,5 тисяч модулів.

На даху Kyocera Stadion встановлено 2900 сонячних панелі. Його потужність становить 600 тисяч кіловат-годин. Близько двох сотень будинків можуть отримувати енергію від об’єкта.

Наймасштабнішим проектом залишається все ж Amsterdam ArenA. Голландці не планують зупинятися на досягнутому і мають намір обладнати і інші стадіони країни сонячними панелями.

Крім того, що кожен з цих об’єктів сам забезпечує себе енергією, вони ще й покривають енергетичні потреби чималої кількості будинків. Голландія стала світовим прикладом того, як можна впроваджувати альтернативні технології в звичних місцях і отримувати очевидну вигоду без будь-якої шкоди навколишньому середовищу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.