Стаціонарні пости екомоніторингу встановлені відразу в трьох містах Дніпровської області

0
22


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Володарями трьох стаціонарних постів екомоніторингу стали Дніпро, Павлоград і Нікополь. Сучасне обладнання було придбане в рамках проекту, раніше розробленого науковою групою, в яку входили представники Дніпровської ОДА, облрадою та громадською екорадою, повідомляє adm.dp.gov.ua.

Павло Хазан, учасник постійної комісії облради з питань екології та енергозбереження, пояснив, що дані установки складають і подають інформацію, виходячи з 14 показників.

Також фахівець уточнив, що абсолютно будь-яка людина тепер може дізнатися не тільки температуру повітря, але і рівні його вологості та забрудненості. У планах поширення одержуваних даних в мережі Інтернет, причому не з науковою метою, а для зручності простого населення і поліпшення умов його життя.

Вся інформація буде поширюватися у відкритому доступі на ecoinfo.pro.

На сьогоднішній день установки екомоніторингу знаходяться в стані тестування. В.Резніченко, глава Дніпровської ОДА пояснює: «Екомоніторинг – проект, який тільки нещодавно почав працювати. Стаціонарні установки забезпечують три міста максимальною інформацією про стан навколишнього середовища». Закупівля обладнання та установка постів були реалізовані за рахунок обласних бюджетних коштів. Причому, як зазначає О. Ангурець, глава ГР «Зелений світ – Друзі Землі», основна частина обладнання від українських виробників, так як воно порівняно дешевше в обслуговуванні, а гарантійний термін становить два роки.

Як говорить глава відділу екології та природних ресурсів Дніпровської облдержадміністрації Р.Стрілець, дана ініціатива дозволяє дати реальну оцінку стану навколишнього середовища.

«До кінця року буде представлений проект, який дозволить позначити місця для встановлення екопостів в області, – дає пояснення фахівець. – Та статистика, якою оперують головні підприємства-забруднювачі, є не зовсім точною, бо формується завдяки розрахунковим методам. Попередні розрахунки показують, що на території Дніпровської області потрібно змонтувати близько 50 екомоніторінгових стаціонарних постів.

На сьогоднішній день Дніпровська область проявляє активну участь в питаннях захисту екології, каже В.Резніченко. «Чистимо річки, усуваємо підтоплення, наповнюємо водойми рибою, – продовжує він. – Нещодавно була придбана пересувна лабораторна станція, яка в даний момент здійснює свою діяльність в житловому масиві Перемога в Дніпрі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.