Стартап компанії Paragraf допоможе налагодити виробництво графену в промислових масштабах

0
82


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Творцями компанії Paragraf є працівники Кембриджа. Саме їм належить відкриття способу промислового виробництва графену.

На даному етапі вихідці з Кембриджського університету створюють особливі пластини з графену, діаметр яких не перевищує 20 сантиметрів. Стартап від Paragraf буде застосовувати їх в якості компонента транзисторів.

Новий спосіб виробництва графену в промислових масштабах дасть можливість організувати масовий випуск процесорів підвищеної потужності – їх показники перевершать потужність кремнієвих аналогів в 10 разів. Перша партія електроніки з елементами з графену буде випущена найближчим часом.

Графен викликав фурор у науковій громадськості, коли був відкритий в 2004 році. Унікальні особливості цього матеріалу були оцінені сповна і багато інститутів і лабораторій стали працювати над пошуком шляхів його найбільш ефективного застосування. Справа в тому, що графен в 200 разів міцніший за сталь, а показники ефективності проведення електрики в 10 разів вище, ніж у міді. Електропровідність цього інноваційного матеріалу в 250 разів вище, ніж у кремнію.

На сьогоднішній день вчені працюють над пошуком бюджетних способів отримання графену. Виготовлення його в виробничих масштабах занадто витратно з фінансової точки зору. Частково графен застосовують для створення батарей, а в найближчому майбутньому планується випуск фюзеляжів літаків з даного матеріалу.

Представники компанії Paragraf стверджують, що випущений в рамках їх стартапу графен може бути використаний з метою виробництва датчиків хімічного та електричного типу. Застосування в процесі виготовлення датчиків даного матеріалу зробить показники їх чутливості в 30 разів вище.

У компанії Paragraf заявили, що їхня технологія випуску великих партій графена – унікальна. Нікому досі не вдалося без втрати якості створювати пластини такого діаметру. Варто відзначити, що в лабораторних умовах члени групи винахідників застосовують пластівці з графену, адже зробити їх набагато простіше.

Офіційний сайт компанії Paragraf містить інформацію про можливості застосування пластин з графену для виробництва тачскріну, фотоелектричних модулів і датчиків. Сама технологія тримається в секреті і описується лише загальними фразами. За словами творців стартапу, новий спосіб виробничого виготовлення графену здатний допомогти втіленню в реальність великих ідей наукової фантастики.

Скритність в формулюваннях нової технології не завадила компанії Paragraf отримати близько 4 мільйонів доларів інвестицій ще на початку минулого року. Слід зазначити, що велика частина фінансування була надана Кембриджським університетом. Така практика для навчального закладу – звичайна справа. Безліч проектів членів університету фінансувалося саме так.

 Графен допоміг групі вчених з Китаю створити всепогодні сонячні панелі. Інновація являє собою пристрій, який з однаковою ефективністю може отримувати енергію від сонячних променів і від крапель дощу. Саме графенова плівка дозволяє генерувати енергію від падаючих крапель. Фотоелектричні модулі китайських вчених стали дивом сучасної техніки завдяки комірці гретцеля.

Говорити про масове виробництво і випуск всепогодних сонячних панелей поки ще рано. Дана технологія поки проходить ряд необхідних досліджень і тестів.

Багато скептиків твердять, що з ростом кількості електрокарів, людству необхідно буде збільшувати потужність «неекологічних» виробництв енергії. Використання графена у виробництві сонячних панелей і електромобілів здатне надати відчутну допомогу у вирішенні даного питання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.