У Голландії з’явиться молочна ферма, розташована на воді

0
89


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Голландські інженери здивували світову громадськість заявою про те, що скоро відбудеться відкриття молочної ферми, яка буде знаходитися на поверхні води в бухті Мервехафен. Ферма буде забезпечувати молочною продукцією місто Роттердам. За задумом організаторів проекту даний об’єкт буде вміщати 40 тварин, здатних протягом доби надати близько 1000 літрів молока.

Екологічне підприємство буде належати девелоперській фірмі Beladon. Представники компанії заявили, що така божевільна на перший погляд ідея – побудувати ферму на воді, цілком виправдана і має чітку мету. Раніше ми вже писали про рівненського підприємця, який висунув ідею вирощування овочевих культур в закинутих будівлях України .

Ініціатива будівництва такого незвичайного об’єкту належить одному зі співробітників компанії-забудовника Пітеру ван Вінгердену. Чоловік кількома роками раніше став свідком урагану Сенді, що проходив в той час по території США. Інженер за освітою, Пітер звернув увагу на те, які тендітні і нестабільні логістичні ланцюги застосовуються для забезпечення міст продовольством. Після шторму Нью-Йорк став дуже близьким до голоду. А все тому, що були зруйновані шляхи поставки продуктів від оптових баз до магазинів.

Саме ця подія підштовхнула чоловіка до створення проекту з будівництва ферми в межах міста. Таке виробництво в десятки разів скорочує ризики голоду при надзвичайних подіях і підвищує продовольчу безпеку жителів.

Близько 80 відсотків харчування для тварин на фермі буде поставлятися з місцевих ресторанів (відходи), пивоварень і млинів. Крім того, раціон корів буде доповнений травою, скошеною з газонів міста Роттердам. У якості додаткового джерела отримання продовольства для тварин, в проекті закладена площа на платформі, яка буде засаджена травою.

Відходи життєдіяльності корів будуть використовуватися як добрива для плантації. В якості стимулюючого фактору для прискореного розвитку рослин буде застосована спеціальна підсвітка. На плавучій платформі будуть рости ряска, конюшина і люцерна, які так люблять корови.

Прибиранням гною буде займатися виключно робототехніка. Крім використання в якості добрива, відходи життєдіяльності корів будуть застосовувати і з метою вироблення електроенергії. На платформі встановлять електростанцію. Фотоелектричні модулі будуть надавати електрику, необхідну для електролізу водню. На одному з нижніх ярусів плавучого об’єкта буде проходити виготовлення йогуртів і пастеризація отриманого від корів молока.

Плавучі об’єкти стали з’являтися потроху у всьому світі. Два роки тому Джанін Хунг створила екоферми на воді. Проект отримав назву Jellyfish Lodge. Дані об’єкти на вигляд нагадують медуз. Вони пересуваються по поверхні водойм і виконують очисну функцію в процесі виробництва продуктів харчування.

«Медузи» мають спеціальну систему щупалець, які під час руху займаються збором сміття в водоймах. Аквапонні сади всередині об’єкта виробляють екологічно чисту й здорову їжу. Також в екофермах встановлені спеціальні системи очищення води.

Зверху на плавучих об’єктах встановлені сонячні панелі, під якими розміщується зелений запашний сад. Система поливу функціонує на фільтрованій воді з водойм, на яких розташовані сади.

Крім збору сміття з водойм, «медузи» проводять перевірку води на наявність токсинів. Якщо рівень токсичності підвищений, то через спеціальні резервуари мікробіологічного травлення здійснюється очищення води з її подальшим поверненням у водоймище.

Виробнича діяльність людини в харчовій промисловості несе колосальний негативний вплив на природу. Питання утилізації відходів з кожним роком постають все більш гостро. Подібного роду проекти, що поєднують в собі виробництво продуктів харчування і альтернативні технології, дозволяють звести до мінімуму забруднення навколишнього середовища.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.