У Києві та Бонні запропонували утеплювати житло українських громадян

0
24


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

10 листопада в Києві екологічні активісти провели акцію під стінами Кабміну України. Вони закликали уряд збільшити фінансування заходів щодо посилення енергоефективності, що включають в себе утеплення житла і значне зниження відсотка використання викопного палива.

Активісти вказують, що для цього необхідно збільшити фінансування до 1% коштів з держбюджету. У Бонні (Німеччина) делегати громадських асоціацій, учасники конференції ООН з кліматичних змін СОР23, підтримали українських активістів.

Ірина Ставчук, лідер громадського руху «Екодія», повідомила, що держпрограми підтримки енергетичної ефективності в будинках громадян України – це реальний шанс зекономити гроші на оплаті теплоенергії та жити в оптимальних умовах. Більш того, це сприяє зменшенню залежності від імпортованого газу і відіграє значну роль у захисті клімату на всій планеті. Саме тому вони вимагають від Кабміну виділяти на програми енергоефективності не менше 1% від бюджету на всіх рівнях. Також аналогічний захід пройшов в Бонні біля пам’ятника Бетховену з цим же закликом.

За період проведення акції українському прем’єр-міністру В. Гройсману було передано понад 2500 листівок, де населення закликає збільшити витрати на утеплення житла.

У поточному році в Україні виділили на ці заходи всього 0,1% від бюджету, і така ж сума планується в майбутньому році.

Активісти підрахували, що ця сума дорівнює 800 млн. гривень, а цього досить для утеплення максимум 100 житлових будинків по всій країні. Звичайно ж, в масштабах України це не принесе помітного результату у питанні зниження використання викопного палива.

З огляду на оцінку експертів, тільки для поновлення багатоквартирного житлового фонду країни, який становить більше 18 мільйонів приміщень, протягом 20 років, і приведення його у відповідність з європейськими стандартами енергетичної ефективності, необхідно майже 150 млрд. грн щороку.

6 листопада в Бонні пройшло відкриття Конференції ООН з кліматичних змін СОР23. Вона збирає множинні делегації з різних країн для розгляду можливостей реалізації Паризької Угоди, що дозволить зменшити обсяг викидів в атмосферу.

Дані акції трактуються у всьому світі як можливість швидко знизити вживання викопних видів палива і супутні викиди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.