У місті Запоріжжя мають намір звести найбільшу серед країн Європи вітрову електростанцію та СЕС на території атомної електростанції

0
117


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Приазовський та Мелітопольский райони на Запоріжжі невдовзі мають стати володарями ВЕС потужністю 500 мегават. Експерти в області альтернативної енергетики зазначають, що даний об’єкт стане найбільшим у Європі. Будівництво вітрової електростанції обійдеться за попередніми підрахунками у майже 700 мільйонів євро.

Вітрова електростанція має буде зведена до кінця наступного року. Фірма «Юрокейп Юкрейн» виступає в даному проекті інвестором. Представники компанії повідомляють, що близько трьохсот мільйонів євро вже зарезервовано для забудови.

Більше половини потужностей (350 мегават) буде розташовано в межах Гірсівської об’єднаної територіальної громади, що знаходиться у Приазовському р-ні. Компанія-забудовник має вкласти в розвиток ОТГ близько 350 тисяч доларів США.

Угода між представниками громади та компанії-інвестора була підписана минулого тижня. Згідно з пунктами договору грошові внески будуть надаватись в кілька етапів та будуть направлені у розвиток інфраструктури. У договорі також зазначено, що одна тисяча інвестиційних доларів буде відповідати одному мегавату потужності майбутньої ВЕС.

На даний момент на території Запорізької області функціонує найбільша в нашій країні ВЕС – Ботієвська. Вітрова електростанція має потужність 200 мегават. На території даного об’єкту розташовано 65 турбін. Спеціалісти підрахували, що Ботієвська ВЕС обійшлася інвесторам у майже 340 мільйонів євро. Введена в експлуатацію вона була у 2014 році.

Окрім вітрових потужностей, на території області також має запрацювати сонячна електростанція потужністю 16 мегават. Розмістити її планують в межах Запорізької АЕС, що у місті Енергодар.

Пілотний проект вже затверджено НАЕК “Енергоатом”.
СЕС стане резервним джерелом енергії, якщо з якихось причин атомна електростанція залишиться без струму. Окрім того, згенеровану сонячною електростанцією енергію будуть реалізовувати згідно «зеленого» тарифу.

Представники НАЕК «Енергоатом» заявили, що зведення СЕС – це свого роду перевірка ефективності такого гібридного проекту. Компанія забудовник має намір виявити продуктивність взаємодії сонячної електростанції та атомної.

На сьогодні вже виділено значну частину коштів на будівництво та затверджено конкретний проект. Монтаж СЕС має завершитись навесні наступного року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.