У Рівненській області невдовзі буде зведено теплову електростанцію, що функціонуватиме на щепі з дерева, та утеплено сім навчальних закладів

0
67


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Місто Дубно на Рівненщині в недалекому майбутньому увійде до енергетичної карти України через появу там теплової електростанції, яка працюватиме завдяки відходам від деревопереробки. Окрім того, там планують утеплити сім навчальних установ, використовуючи механізм угод енергетичного сервісу.

Про це докладно говорили під час засідання міської ради наприкінці вересня поточного року. На даній нараді були присутні уповноважені особи з компанії ЕСКО та “Пауер Дубно”.

Біологічна ТЕС матиме потужність 4 мегавата. Вона буде генерувати не лише електрику, але й теплову енергію. Попередньо планується, що теплова електростанція зможе обігріти близько десятка шкільних приміщень, дитячих садків та невеликих підприємств.

Спеціалісти підрахували, що ціна на вироблену з деревної щепи електроенергію буде на 35 відсотків меншою.

Представники компанії-забудовника повідомляють, що початковий етап зведення ТЕС планується на початок березня наступного року.

Під забудову місцевою владою було виділено земельну ділянку майже у 8 гектарів. Дана територія надаватиметься забудовнику в оренду на 25 років. Дозвільні документи щодо експлуатації землі було видано ТОВ “Пауер Дубно” ще восени минулого року. Технічні документи щодо оренди території на сьогоднішній день також узгоджені.

До весни 2018 року забудовник має провести докладний аудит для подальшого проведення монтажних робіт. Експерти підрахували, що зведення теплової електростанції орієнтовно має зайняти рік-півтора.

Інвестор провів реєстрацію фірми по місцю будівництва для того, щоб кошти, сплачені за оренду, йшли до місцевого бюджету. Реалізація даного проекту приноситиме місту в якості орендної плати близько 300 000 грн кожного року.

Для самого міста будівництво такого масштабного підприємства буде відігравати надважливу роль.

По-перше, Дубно отримає можливість значно підвищити рівень енергетичної незалежності та модернізувати деяку кількість соціально значимих споруд. По-друге, зведення ТЕС дозволить містянам зменшити об’єми використаного газу та заощадити на сплаті рахунків за енергетичні послуги.

Представники товариства з обмеженою відповідальністю “Пауер Дубно” повідомляють, що поблизу теплоелектростанції планують звести підприємство, що виготовлятиме бутильовану воду. Дана потужність також внесе свою частку до місцевого бюджету. Окрім того, завод надасть робочі місця жителям Дубно.

Інвестори планують звернути окрему увагу на модернізацію енергозберігаючої системи міста.

Представники компанії-забудовника повідомили, що до кінця 2017 року буде реалізовано проект, що візьме за основу механізм ЕСКО. Він торкнеться безпосередньо семи навчальних установ Дубно. Проект передбачає теплову модернізацію шляхом утеплення будівель. Така процедура допоможе заощадити на обігріві майже два мільйони гривень щороку.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.