У Тернополі з’являться нові котельні, що працюють на торф’яних брикетах

0
277


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

За словами міського голови Сергія Надала, до кінця поточного року у Тернополі з’явиться сім котелень, покликаних обігрівати державні установи. Функціонувати нові котельні будуть завдяки торф’яній крихті (брикетам). Фінансову сторону даного проекту забезпечив інвестор. Крім безпосередньо самих котелень був введений в експлуатацію завод з виготовлення торф’яних брикетів, інформує Тернопільська міськрада.

Жителі нашої країни вже досить близько ознайомлені з паливними брикетами з соломи, тирси та лушпиння соняшника. Даний вид палива популяризується в Україні і розширює сферу застосування. Торф’яне паливо у вигляді брикетів почало використовуватися в рамках нашої держави досить недавно.

Паливні брикети з торфу під час згорання виділяють значно більшу кількість тепла в порівнянні зі звичайними дровами.

vffff

Отримання сировини для виробництва твердого палива – це процес збору верхніх шарів ґрунту багатих на торф за допомогою спеціальної техніки. Отриманий таким способом торф ретельно просушується, подрібнюється і просіюється в умовах виробництва.

Пресувальна техніка перетворює підготовлену сировину в брикети встановленого розміру і конфігурації.

Паливо з торфу значно вигідніше кам’яного вугілля у фінансовому плані. До того ж, заводи по виробництву брикетів рекомендується розташовувати неподалік від родовищ горючого матеріалу, що значно скорочує грошові витрати.

Тернопіль володіє досить великими покладами торфу в більш ніж 90 гектарів. Шумське торфове родовище створює потужну базу для розвитку альтернативної енергетики на території області. Поклади горючої сировини привернули увагу після декількох значних пожеж на місці торфовищ.

Українські інвестори зацікавилися родовищем і перспективами, які воно представляє. Поклади торфу досить великі, тому розглядається варіант будівництва теплової електростанції на Тернопільщині. Поки ця ідея не втілилася в конкретний проект, але передумови для появи ТЕС існують.

У даний момент Тернопіль може розраховувати на введення в експлуатацію семи котелень, що працюють на торф’яних брикетах.rgggg

Як стверджує мер міста, за попередніми підрахунками завдяки котельням вдасться скоротити опалювальні витрати приблизно на 18-20 млн гривень (більше 7 тисяч кубометрів газу). Досвід застосування подібного типу котелень в Тернополі є. Третя міська лікарня в минулому опалювальному сезоні завдяки альтернативному паливу скоротила витрати майже на третину.

Підвищення цін на електроенергію і газ підштовхують до активного пошуку альтернативних джерел. Експлуатація торф’яних котелень в Тернополі допоможе значно скоротити споживання російського газу. Голова Тернопільської міськради Сергій Надал акцентує увагу на тому, що подібна практика стане як ніколи актуальною в наступному році, коли фінансове забезпечення лікарень і навчальних закладів перейде в юрисдикцію міської ради та бюджету відповідно.

В даний час 3 котельні, які функціонують за допомогою торф’яних брикетів, вже змонтовані і готові приступити до роботи. Інші чотири поки добудовуються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.