Українець створив робота, який очищає ріки та працює на сонячній енергії

0
116

Руслан Коптев, молодий хлопець родом із Кропивницького, сконструював унікального робота, який збирає різного роду сміття, яке плаває на поверхні річок, озер та інших водойм. Розробка отримала назву Riveroni та пройшов перші тести на р. Інгул.

Юний українець вже 2 роки займається конструюванням робототехніки та отримав практичні навички. Руслан вивчає програмування давно. Спочатку переглядав відеокурси в інтернеті, потім записався в київську школу програмування  «Ш++», яка допомагає розвиватися в сфері IT та надає всі інструменти та деталі для роботи.  В цій школі юнак сконструював свого першого робота гексапода, який рухається як павук. Гексапод може рухатися в будь-якій місцевості, але споживає велику кількість енергії. Через деякий час хлопець створив декілька роботів. Ідея створення Riveroni належить Роману Шмелеву (наставник із IT-школи «Ш++»).

Спочатку, юнак прив’язував пляшки, які потрібні для того, щоб робот тримався на поверхні води, а вже потім був створений каркас. На сьогоднішній момент Riveroni має два гребних гвинта, завдяки чому пристрій рухається в будь-яку сторону та може вертітися на одному місці. В боксі із пластику розміщені:

  • Сенсори.
  • Мобільний зв’язок.
  • GPS.

Поблизу розміщена сонячна панель, яка робить робота повністю автономним, так як одержуваної енергії вистачає навіть для роботи вночі. Riveroni не зовсім автономний, для його роботи потрібен оператор, тому на роботі є камера з датчиком. Сигнал може сягати п’яти кілометрів. Цікавим моментом є те, що за роботою Riveroni можна слідкувати в онлайн-режимі. Цією осені планується повноцінний запуск Riveroni.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.