В Японії електричних заправок стало більше, ніж бензинових АЗС

0
765


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Японія – одна з перших країн у світі, яка почала широко використовувати авто на альтернативних видах палива, і тепер може послужити прикладом, наскільки швидко можна побудувати інфраструктуру для зарядки електромобілів, пише видання Transport Еvolved.

Поглянувши на карту зарядних станцій Японії, можна побачити безліч станцій швидкої зарядки CHAdeMO DC, покривають кожну важливу трасу з півночі на південь і зі сходу на захід. Це стало можливим почасти завдяки державним ініціатив, спрямованих на підтримку електрокарів, частково завдяки національному, а не регіонального підходу до розвитку інфраструктури зарядних станцій.

Станом на початок 2015 року в Японії налічувалося понад 2 819 станцій швидкої зарядки CHAdeMO DC по всій країні, тоді як у всій Європі ця цифра становить лише 1 532 станцій, а в США тільки – 854. За даними компанії Nissan, всього в країні висхідного сонця налічується близько 40 000 зарядних станцій для електрокарів різних типів, тоді як бензинових заправок близько 34,000 одиниць.

Також останнім часом в Японії набирають популярність такі сайти як PlugShare.com, на яких люди пропонують скористатися їхніми приватними зарядними станціями для електрокарів, хтось з альтруїстичних спонукань, для когось це прибутковий бізнес.

Але при тому, що електричні зарядні станції в Японії зараз більше поширені, ніж бензинові, кількість електромобілів на дорогах все ще становить невеликий відсоток від усіх зареєстрованих в країні автомобілів. Тому мережу електрозаправок повинна ще значно розростися і розвинутись, оскільки залити в бак бензин або дизель все ще набагато швидше, ніж заправити авто навіть на станції швидкої зарядки CHAdeMO DC.

Крім електрокарів все більшу популярність в Японії набирають автомобілі на водневому двигуні. Країна активно інвестує в технологію паливних елементів і в інфраструктуру водневих заправок в рамках національної програми сприяння “Водневе суспільство”. За задумом уряду, паливо з нульовим рівнем викидів у майбутньому зможе нести ще й додаткову функцію – крім електромобілів на паливних осередках, воно зможе живити також і житлові будинки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.