Вартість сонячної енергії знизилася на 50% і може конкурувати з вугільними електростанціями

0
417


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Черговий рекорд зниження вартості сонячної енергії встановлено фахівцями ВДЕ в Об’єднаних Арабських Еміратах. За їх словами, падіння зростання цієї галузі залишилося позаду і тепер вони готові запропонувати «чисту» енергію сонця, вартість якої може цілком конкурентоспроможна навіть з вугільними електростанціями.

В ході тендеру управління електро – і водопостачання Дубая (DEWA) з будівництва третьої черги 800-мегаватної СЕС Мохаммеда бін Рашид аль-Мактума була запропонована ціна 2,99 центів за кіловат-годину. Це на 15 відсотків нижче, ніж попередній рекорд, встановлений в Мексиці минулого місяця, за даними Bloomberg New Energy Finance.

cheap-solar-energy

Для порівняння, в США сонячні електростанції промислового масштабу постачають електрику, в середньому, по ціні 5 центів за кВт*год, користуючись державними субсидіями і податковими пільгами. В цьому випадку вартість сонячної енергії оцінюється без будь-яких урядових дотацій.

Таким чином, вартість найдешевших пропозицій на ринку сонячної енергетики за минулий рік знизилася майже на 50%. Це найнижча ціна чистої енергії, зафіксована на сьогоднішній день. Але рекорд навряд чи протримається довго. На тендерах 2015 і 2016 року в США та інших країнах намітилася тенденція до різкого зниження ціни. За останні 16 місяців собівартість електроенергії у тому ж Дубаї впала майже в два рази.

Як зазначив аналітик з BNEF Дженні Чейз (Jenny Chase), багато розробники систем для вироблення сонячної електроенергії у гонитві за престижем стали значно знижувати ціни. “Насправді, це дуже ризиковано, так як ніхто не знає, як це все буде працювати”, – заявив Чейз.

Крім того, зараз на тлі банкрутства найбільшого розробника систем для виробництва сонячної електроенергії SunEdison Inc. вже можна поставити під сумнів той факт, будуть дешеві проекти приносити прибуток. У свою чергу, колапс найбільшої компанії змусив світові банки переглянути політику фінансування проектів відновлюваної енергії.

cheap-solar-energy-2

Раніше компанія ACWA Power International з Саудівської Аравії встановила рекорд в січні 2015 року, запропонувавши побудувати СЕС в Дубаї з енергією за ціною 5,85 цента за кіловат-годину. На той момент це була найнижча вартість у світі.

Але вже влітку 2015 року міська адміністрація Остіна (штат Техасу) отримала пропозиції на будівництво станцій майже на 1300 МВт з тарифом на електроенергію менше $0,04/кВт*год (з субсидіями). Незабаром після цього стало відомо, що енергокомпанія NV Energy погодилася купувати електроенергію зі 100-мегаватної станції First Solar за $0,0387/кВт*год.

Експертна комісія у Дубаї тепер вивчить технічні і комерційні деталі кожного речення. За чутками, найнижчу ціну 2,99 цента за кВт⋅год запропонував консорціум компаній Abdul Latif Jameel (Саудівська Аравія) + Fotowatio Renewable Ventures (Іспанія) + Masdar (ОАЕ). Друге місце з ціною 3,65 цента за кВт⋅год зайняла компанія JinkoSolar (Китай), третє місце з ціною 3,95 цента — консорціум компаній Acwa Power і First Solar (США). Влада Дубая планують, що сонячна електростанція Мохаммеда бін Рашид аль-Мактума загальною потужністю 3 гвт буде побудована до 2030 року, обсяг інвестицій оцінюється в $3 млрд.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.