Винайдено нові фотоелектричні модулі, які здатні акумулювати енергію

0
187


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Тенденція до зниження ціни на сонячні модулі в останні роки стає все більш помітною. Це призводить до підвищення попиту на установку альтернативних джерел енергії серед простих обивателів – власників домогосподарств або пересічних громадян. Більшість господарів приватних СЕС не поспішають відключатися від центральної мережі і переводити свій будинок на автономне енергопостачання. Це виправдано  тим, що фотоелектричні модулі не здатні акумулювати енергію, а лише генерують її. Причому, обсяги генерації не постійні і залежать від погодних умов.

Фахівці в галузі альтернативної енергетики знайшли рішення даної проблеми – фотоелектричні модулі, які накопичують енергію. Інноваційне обладнання зможе забезпечити електроенергією найнедоступніші і віддалені куточки нашої планети.

Питання зберігання сонячної енергії стоїть досить гостро з того часу, як альтернативна енергетика набула широкого поширення на всій земній кулі. Вчені винаходили різні пристрої для вирішення проблеми зберігання енергії, аж до створення гігантських накопичувачів, але жодна з ідей не стала панацеєю.

Група інженерів з Університету Вісконсіна запропонувала кардинально новий погляд на вирішення даного питання. Вони винайшли сонячні панелі, які одночасно виступають у ролі і генератора енергії, і накопичувача. Цього вони досягли завдяки інтеграції проточного накопичувача енергії. Варто зазначити, що інноваційні фотоелектричні модулі виконують три важливі функції:

1. Збирають сонячну енергію і трансформують її в електричну.

2. Акумулюють і зберігають енергію.

3. Заряджаються від будь-якого іншого джерела енергії, як звичайні накопичувачі.

Вчені з Вісконсіна синтезували дві вже відомі технології для створення однієї кардинально нової. Якщо говорити про традиційні літій-іонні батареї, то вони зберігають енергію завдяки твердим матеріалам в складі (найчастіше в цій ролі виступають метали). Проточні акумулятори відрізняються тим, що зберігають заряд за допомогою рідин, які поміщені в спеціальні резервуари. Підвищувати потужність такого накопичувача можна за рахунок збільшення обсягу резервуара.

Слід зауважити, що використання проточних накопичувачів в якості батареї для мобільного телефону неможливе. Сферою їх використання може стати промисловість. Там їх з успіхом можна використовувати для забезпечення великих виробничих об’єктів енергією.

Ідея поєднати фотоелектричний модуль з проточним накопичувачем вперше була втілена в життя групою вчених з Університету Вісконсіна. Винахідникам вдалося отримати на практиці більше 14 відсотків продуктивності системи. У найближчих планах – збільшити цей показник до 20-25 відсотків.

Крім ефективності нового обладнання вчених цікавить і вдосконалення дизайну, точніше – здешевлення матеріалів на створення пристрою. На даному етапі нові фотоелектричні модулі знаходяться на експериментальній стадії і проходять безліч тестів. Вчені впевнені, що їх відкриття в майбутньому зможе надати помітну допомогу в питаннях енергозабезпечення віддалених сіл і районів.

Не варто забувати і про перспективу використання сонячних панелей з проточним акумулятором в транспортній промисловості. Крайню зацікавленість в застосуванні технології висловила компанія nanoFlowcell. На даний момент в компанії працюють над розробкою проекту з виробництва квантових електричних автомобілів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.