Віртуальна електростанція: що собою представляє і для чого потрібна?

0
532


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Що таке віртуальна електростанція?

Електростанції віртуального типу, мікромережі та інші системи, що працюють автономно, є абсолютно новим технологічним рівнем альтернативної енергетики. Багато аналітиків стверджують, що дані системи є технологіями майбутнього. Раніше ми вже писали про ТОП-5 інновацій, що здатні зробити прорив у майбутньому . Віртуальні електростанції в цьому рейтингу також присутні.

Слід зазначити, що віртуальна станція далека від традиційного розуміння генераційного виробництва – вона являє собою хмарну IT- систему. До віртуальної електростанції підключаються безпосередньо джерела електроенергії і домогосподарства споживачів. Переважно в якості джерела енергії виступають об’єкти невисокої потужності, розташовані поблизу. Віртуальна електростанція виконує, в першу чергу, розподільну функцію, тобто всю електроенергію, що надходить, вона в певній кількості поставляє споживачам. Крім того, система здатна допомогти акумулювати енергію, проводити обмін або продавати її. Реалізація електроенергії може відбуватися як в самій системі, так і за її межами, тобто в умовах зовнішнього енергетичного ринку.

Складові віртуальної електростанції

Кожна віртуальна електросистема має наступні компоненти:

– певна кількість джерел енергії (в кожній мережі вона може бути абсолютно різною);

– підключені до електростанції споживачі;

– система акумулювання енергії;

– ПЗ, яке проводить контроль за роботою електромережі.

віртуальна електростанціяВіртуальна електростанція дозволяє всім компонентам взаємодіяти з максимально високою ефективністю. Система проводить контроль, як за попитом, так і за пропозицією. Усередині мережі здійснюється ряд торгових процесів, запущених в умовах максимальної вигоди для споживачів.

За допомогою програмного забезпечення здійснюється управління обсягами виробленої електроенергії на основі існуючого споживчого попиту. Можливо також регулювання попиту в залежності від наявної в системі кількості електроенергії.

Слід зауважити, що в умовах віртуальних електростанцій чимала частина споживачів виступає в ролі генераторів енергії, так як на території їх домоволодінь встановлені фотоелектричні панелі або вітрові установки.

Яким чином функціонує віртуальна електростанція?

IT-система працює досить зрозумілим чином, хоча процеси управління передбачають ряд досить складних функцій. Системою керує спеціальна платформа, яка виступає в ролі ядра.

Платформа зберігає, накопичує і обробляє ряд даних щодо виробників і споживачів електроенергії, які входять до складу віртуальної електростанції. В ядрі є доступ до регулювання роботи, як споживача, так і виробника.

Як дані про виробника використовуються відомості щодо потужності обладнання, поточної генерації електроенергії, стану обладнання, особливостей експлуатації, власника станції і т.п.

Відомості про споживача включають кількість побутових приладів, час максимального споживання енергії, рекомендації щодо економії та особливості побутових споживчих звичок. Завдяки програмному забезпеченню показники попиту та пропозиції зводяться в єдину точку.

При появі надлишку електроенергії система перенаправляє його для накопичення. Коли ж існує гостра потреба в енергії, накопичені раніше кіловати, використовуються для того, щоб задовольнити енергетичні потреби споживача. Крім того, система може втрутитися в енергоспоживання конкретного будинку. Це необхідно для того, щоб створити баланс в енергосистемі без використання накопиченої раніше енергії.

Досвід впровадження віртуальних електростанцій в світі

Максимальна кількість подібного виду систем встановлена на території Австралії. Найбільша електростанція віртуального типу знаходиться саме там. Дана станція стала відома світовій громадськості, так як була побудована за 100 діб компанією Тесла.

На даному етапі станція ще не досягла своєї максимальної ефективності. За прогнозами експертів це повинно відбутися протягом наступних чотирьох років. В результаті віртуальна система, потужність якої 250 мегават, зможе підключити 50 000 споживачів (на даний момент в числі охочих значиться 37 000 домогосподарств).

Австралія також практикує застосування віртуальних електростанцій в житлових кварталах.

Крім того, велика віртуальна система знаходиться в місті Мюнхен. Встановлена вона була ще в 2010 році. Кількість споживачів мережі наближається до 20 тисяч.

Ще одна віртуальна електростанція встановлена ​​на Гавайських островах. До даної системи підключено 3200 споживачів.

На території нашої країни фактично теж можливе впровадження віртуальних електростанцій. Єдиною відчутною перепоною є недосконала законодавча база. Справа в тому, що українці мають право купувати електроенергію тільки у обленерго.

Такі обмеження існують не тільки в Україні, але і в багатьох інших країнах світу.

Цікаве рішення даної проблеми знайшли жителі Брукліна (Нью-Йорк). Вони купують одне в одного кіловати за біткоіни. Так як криптовалюта в США не визнана, то і закон ніхто по факту не порушує, а система функціонує в межах цілого кварталу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.