Вітрила з сонячних панелей тепер стануть рушійною силою для вантажних суден

0
232


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Загальновідомий факт, що відходи від роботи судів дуже згубно впливають на навколишнє середовище. Розробка інноваційних видів морського і річкового транспорту, що працює за допомогою ВДЕ, є дуже важливою сферою в нинішній екологічній ситуації.

Фірма Eco Marine з Японії створила проект судна, що використовує при русі енергію сонця і вітру.

Проект цікавий в першу чергу перетворенням зовнішнього вигляду корабля – замість вітрил будуть встановлені сонячні панелі. Панелі створюють єдину енергетичну мережу на кораблі і живлять його електрикою, що генерується з сонячної енергії. Крім цього, особливі сонячні модулі будуть виконувати функцію вітрил при управлінні судном при наявності попутного вітру.

Поточний рік для японської компанії стане роком випробувальних робіт нової технології. Представники Eco Marine повідомили, що спочатку планують встановити «сонячні вітрила» на вантажних судах невеликого розміру. Сонячні панелі замінять на кораблях традиційні джерела енергії в повному обсязі.

Випробувальний термін нової технології триватиме не менше півтора року. «Сонячні вітрила» хочуть в першу чергу перевірити на продуктивність в питаннях генерації електроенергії, щоб точно визначити кількість необхідних судну панелей для повноцінного руху.

Існує у даній технології і один досить вагомий недолік – ціна. Справа в тому, що в питаннях впровадження сонячної енергетики і на суші каменем спотикання стає саме вартість проекту. На даному етапі представники Eco Marine працюють над здешевленням «сонячних вітрил».

Крім японської компанії Eco Marine над створенням альтернативних джерел живлення судів працює і фірма Toyota. Зовсім недавно компанія змогла представити наукової громадськості свою розробку – корабель, який не потребує палива. Тільки ось в рух плавальний засіб призводить не вітрило, а грамотне використання енергії вітру, сонця і води.

Розробка являє собою катамаран, довжина якого складає більше 30 метрів, а ширина сягає майже 13 метрів. Вага його становить 28 тонн. Слід зауважити, що представлене нововведення раніше було звичайним вітрильником і навіть брало участь у водних гонках. Побудований вітрильник був ще в 1983 році.

Цей корабель не підійде на роль перевізника серйозних вантажів. Витримати він може команду і необхідні їй припаси.

Колишній вітрильник має відмінну маневреність. Його завданням буде вивчення продуктивності вітрил і сонячної батареї в умовах різного хвилювання водної поверхні.

Замість палива корабель використовує водень. Отримують таке «паливо» на суші завдяки спеціальній установці електролізу. Установка здатна випарувати сіль з морської води, а потім розділити отриману рідину на О2 і водень. Раніше ми вже писали про винахід німецьких вчених – механічне сонце, що може виробити водень».

Водень після виділення його з води поміщується відразу в спеціальні резервуари. У міру необхідності судно може використовувати його в якості палива.

У якості випробування судно відправлять в круїз, який триватиме близько шести років. За цей час корабель відвідає 50 різних держав. Початок круїзу заплановано на наступний рік.

Компанії беруться за подібні проекти, адже в світі зараз простежується тенденція на використання водню в якості чистого палива. Судохідство не стало вийнятком.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.