Водоканал прийняв рішення про побудову мікро-гідроелектростанції на каналізаційній станції в Полтаві. Це перша мікро-гідроелектростанція в Україні.

0
111


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Міськводоканал м. Полтави розпочав роботи з будівництва мікро-гідроелектростанції  на Супрунівській водоочисній станції.

Будівництво такого проекту – це безпрецедентний крок в нашій країні. Згідно з проведеними розрахунками дана споруда буде виробляти більше 3000  кіловат-годин на добу.

Технологи розрахували, що завдяки особливостям розташування станції, води, що очищує станція, можуть рухати турбіну, яка і буде обертати генератор, що вироблятиме електроенергію. За словами технологів, за добу крізь таку турбіну буде проходити більше сорока тисяч кубометрів  води і це дозволить виробляти більше 3000 кіловат-годин на добу.

Розробка даного проекту розпочалася ще в далекому 2014 році. Інвестором у даному проекті було товариство з обмеженою відповідальністю «Гідроенергетика», яке хоч і має досвід розробки проектів у цій сфері, та такий проект не має аналогів в країні.

Наразі на Супрунівській станції кипить робота з будівництва гідротехнічного оснащення та комунікацій.

Початок роботи мікро-гідроелектростанції заплановано на весну 2018 року. Орієнтовно будівництво буде закінчено взимку поточного року, а вже в наступному році мікро-гідроелектростанція буде запущена. До того ж, під час будівництва об’єкту планується монтаж сучасних трубопроводів, що поліпшить якість роботи станції.

Водоканал м. Полтави має плани більш економічно споживати природні ресурси за рахунок сучасних технологій. Планується встановлення на очисних спорудах  спеціальних пристроїв для переброжування залишків з каналізаційних стоків з метою отримання біогазу.

Цікаво, що з біогазу у країнах Європи отримують велику кількість електричної, а також теплової енергії, при чому відсоток такої енергії, отриманої від газу, може становити до 70% потреб самої очисної станції, а залишок направляється на опалення прилеглих будинків. Також, заброджений осад очисної води – це цінний сільскогосподарський продукт – азотно-фосфорне добриво.

Над даний час Водоканал міста Полтави займається пошуком інвесторів для втілення в життя перспективного проекту зі встановлення пристроїв для бродіння органіки і отримання біогазу з каналізаційних відходів. На початку 2008 року технологи водоканалу міста Полтави першими в Україні звели на території Затуринської очисної каналізаційної станції кілька спеціальних насосів з функцією відбору теплоенергії з стічних вод. Їх температура навіть в зимову пору року доволі висока – близько 12 градусів вище нуля. Теплом, отриманим в результаті роботи вищевказаних насосів вдається опалювати приміщення станції, загальна площа яких становить майже півтори тисячі квадратних метрів. Таким чином, стічні води Затуринскої очисної  станції стали джерелом теплопостачання и дозволили зекономити на споживанні природного газу на очисній станції, та більше того – ще й забезпечити опалюванням прилеглі будинки.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.