Всюдихід, який функціонує на електриці від сонячних батарей, вийде на простори Антарктиди

0
75


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Інженери з Голландії мають намір досліджувати Південний полюс за допомогою власної розробки. Лісбет і Едвін тер Вельде вміло поєднали дослідницьку діяльність з альтернативною енергетикою і отримали чудовий результат. Раніше ми вже писали про кораблі, що мають вітрила з сонячних панелей.

Голландці створили за допомогою 3Д- принтера електровсюдихід. Матеріалом для технічної новинки послужили перероблені відходи. Автівка оснащена сонячними модулями, які грають роль енергетичного блоку. Винахід голландців пересувається завдяки електричній енергії, яку в процесі роботи всюдихода генерують встановлені на ньому панелі.

Подружжя назвало свій проект Clean2Antarctica. Цей проект став результатом багаторічного досвіду пари в освоєнні екологічно усвідомленого способу життя.

Clean2AntarcticaСнігоходами, що працюють на сонячній енергії, зараз складно когось здивувати. Та й різні предмети з переробленого сміття в цивілізованому світі вже не новинка. Особливість винаходу голландців в тому, що з відходів пластику вони створили транспорт, який без краплі палива здатний дістатися до Південного полюса.

Електровсюдихід був названий «Сонячним Вояжером». Його створили зі спеціальних блоків з шістьма кутами. HexCore були попередньо зроблені за допомогою 3Д-принтера. Основою послужив пластик.

Подружжя стверджує, що перші кілька блоків вони створили з пластикових відходів, які накопичилися у них вдома. Вони самостійно подрібнювали і плавили пластикові пляшки. Таким чином вони створювали матеріал, який міг використовувати 3Д-принтер.

Коли технологія була вже відпрацьована, на допомогу винахідникам прийшло промислове виробництво пластикових гранул. Їх теж виготовляли з переробленого пластику. Гранули поставлялися з сміттєпереробного заводу в передмісті.

Загальна сума шестигранних блоків склала 4 тисячі. Голландці обрали блоки саме шестикутної форми, тому що така конструкція найбільш міцна і має найменшу вагу. За таким же принципом у вулику бджоли створюють стільники для меду.

Шестикутні пластикові блоки стали будівельним матеріалом для кузова винаходу. Після складання конструкцію доповнили чотирма колесами. Потім додали ще пару причепів на двох колесах. На поверхні причепів і встановлені сонячні модулі. Всього їх налічується 10. Кожна панель є двосторонньою, що значно підвищує обсяги генерації. Крім того, в причепах знаходяться продовольчі запаси, кількість яких розрахована на 47 діб шляху.

А ось запасу питної води у мандрівників не буде. Вони мають намір використовувати для цієї мети арктичний лід. Його будуть розплавляти за допомогою спеціальних трубок, які розміщені на панелях.

Комфортна температура всередині кабіни буде створюватися за рахунок інфрачервоних скляних елементів. Вони будуть вловлювати сонячні промені і створювати обігрів.

Вся конструкція разом з причепами має довжину 16 метрів. Важить винахід з супутнім обладнанням в комплекті близько 1,5 тон. Засіб пересування може розвивати швидкість до восьми кілометрів на годину.

На початку своєї реалізації проект передбачав отримання нового способу переробки пластикових відходів. В результаті мета була досягнута з приємним бонусом – інженери отримали високотехнологічний пристрій для дослідницької діяльності в суворих умовах.

Початок місії заплановано на кінець листопада. Загальний кілометраж, який пройде електровсюдихід, становить 2400 кілометрів. Шлях туди і назад повинен зайняти в цілому близько 30 днів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.