Як використовують енергію вітру у світі.

3
31030


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (6 голос(-ів), середній бал: 7.00 з 10)
Енергія вітру

Вітер є рухом повітря з області високого тиску в область низького тиску. Насправді, вітер існує тому, що Сонце нерівномірно нагріває поверхню Землі. Коли тепле повітря рухається вгору, холодне повітря рухається вниз, щоб заповнити порожнечу. Поки світить сонце, вітер буде дути. І поки вітер дме, люди будуть використовувати його, щоб покращити своє життя.
Стародавні мореплавці використовували вітрила, щоб захопити вітер і досліджувати світ. Фермери користувались вітром, щоб запустити млини для подрібнення зерна і відкачувати воду. Сьогодні все більше і більше людей використовують вітряні турбіни для генерування електроенергії з вітру. За останні десять років використання вітрових турбін зростає більш ніж на 25 відсотків щороку. Тим не менш, це забезпечує тільки малу частину енергії у світі.
Енергія вітруВперше вітряки були винайдені приблизно в ІІ столітті до н.е. Їх розробили в Китаї та Персії. Ранні форми вітряків використовували вітер, щоб подрібнити зерно або запустити водяний насос.
Перший вітряк для виробництва електроенергії був побудований в Шотландії в липні 1 887 професором Джеймсом Блітом з коледжу Андерсона. Це була турбіна з тканинними вітрилами розміром 10 м, яка була встановлена в сад Бліта в його котеджі в Мерікірк в Кінкарденширі, вона була використана для зарядки акумуляторів, які розробив француз Каміль Альфонс Фор для живлення освітлення в котеджі. Таким чином, це був перший будинок у світі, який освітлювався електрикою з вітру. Бліт пропонував використовувати надлишки електроенергії для народу Мерікірка, для освітлення головної вулиці, однак вони відхилили пропозицію, оскільки вважали електрику “роботою диявола”.
Велика частина енергії вітру генерується за допомогою турбін, які мають три леза. Ці турбіни дуже схожі на гігантські пропелери літака на паличці. Вітер обертає лопаті, які свою чергу крутять вал, що з’єднаний з генератором, який виробляє електрику. Сьогоднішні вітряні турбіни є набагато складнішими машинами, ніж традиційні млини.
На відміну від майже всіх інших видів енергії, при генерації енергії вітру практично не використовується вода.
Енергія вітруНайбільші вітрові турбіни генерують достатньо електроенергії, щоб забезпечити нею близько 600 будинків. Десятки, а іноді й сотні вітрових турбін, як правило, встановлюють разом, зокрема у вітряних місцях. Менші турбіни можуть бути встановлені в задньому дворі і спроможні виробляти достатньо електроенергії для одного будинку або малого бізнесу. Вітрові турбіни навіть можуть бути встановлені на воді на плавучих спорудах і передавати генеровану електроенергію на землю за допомогою підводних кабелів.
Вітер є чистим джерелом поновлюваної, невичерпної енергії, яка не призводить до забруднення навколишнього середовища. А так, як вітер є безкоштовним, експлуатаційні витрати виходять майже нульовими після зведення турбіни. Масове виробництво і технологічні досягнення роблять турбіни дешевшими, і багато урядів пропонують податкові пільги для стимулювання розвитку вітрової енергії.
Деякі люди думають, що вітряні турбіни некрасиві, і скаржаться на шум від них. Лопаті, що повільно обертаються, можуть також вбити птахів і кажанів, але не так багато, як автомобілі, лінії електропередач і висотні будівлі.

Енергія вітруГалузеві експерти прогнозують, що при збереженні сучасного темпу зростання використання вітрової енергії, до 2050 року третина світових потреб в електроенергії буде забезпечуватись за допомогою вітру.
Цікаві факти про енергію вітру:

 1. Європейські країни, як правило, використовують енергію вітру більше ніж інші країнах, це зумовлено сприятливими кліматичними умовами.
 2. На відміну від інших форм енергії, енергії вітру практично не вимагає води в процесі виробництва
 3. Енергія вітру не використовується тільки тому, що її дорого виробляти.
 4. Найкращі місця, щоб використовувати енергію вітру прерії, тому що там є постійно вітер.
 5. Вітрові турбіни можуть бути висотою до 200 метрів, а їх леза, можуть рухатися зі швидкістю до 200 миль на годину.
 6. Енергія вітру

 7. Деякі країни використовують вітряні турбіни для задоволення 20% своїх потреб в електроенергії.
 8. В Німеччині переробляє стільки енергії вітру в електроенергію, як усі інші країни разом взяті.
 9. Перша сучасна вітрова турбіна була побудована у Вермонті на початку 1940-х років.
 10. Найбільша вітрова турбіна у світі, розташована на Гавайських островах, висота її така ж як у 20-ти поверхового будинку, а довжина її лопаті така ж як довжина футбольного поля.
 11. Середня швидкість вітру 14 миль на годину, її достатньо для перетворення енергії вітру в електрику.
 12. Відповідно до досліджень Національної лабораторії відновлюваної енергії, 1MW енергії вітру може компенсувати близько 2600 тон вуглекислого газу (CO2).
 13. З енергії вітру виробляється більше, ніж 20% від загального обсягу виробництва електроенергії в таких країнах, як Данія та Португалія.
 14. Енергія вітру

 15. Основні недоліки енергії вітру є: висока вартість установки, зміна швидкості вітру і те, що технологія переробки вітру підходить не для всіх областей.
 16. Вітряна турбіна складається із 8000 різних компонентів.
 17. Невеликі вітрові турбіни можуть бути використані для зарядки акумуляторів або, як резервне живлення в караванах і парусних суднах.

 

3 Коментар (-і)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.