Як зробити сонячні панелі на 30% більш ефективними? Spark – автоматична система очищення сонячних батарей.

0
749


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
Система автоматической очистки солнечных батарей
Система автоматической очистки солнечных батарей

Багато виробників та компаній, що встановлюють малі сонячні електростанції на приватних господарствах кажуть наступне “Поставив і забув”. Але чи справді сонячну панель можна встановити та забути про її існування? Просто отримувати електроенергію або навіть заробляти без потреби її регулярно обслуговувати.

Пилові бурі, на жаль, тепер це сувора реальність.

Пил, пісок та бруд — це вороги кожного власника сонячної електростанції. Адже саме вони зрізають великий шмат ефективності панелі й можуть позбавити вас третини номінальної потужності. Або третини доходу. До того ж, раніше пилова буря була відверто дивом для України. Так само, наприклад, для Києва снігові завали щозими були нормою. Але зима 2020 року рясніла тільки дощами й з неба дуже рідко падав сніг.

Комунальним службам це було на радість, але інша сторона медалі не забарилась і уже навесні на додаток до пандемії, кияни зіткнулися з повітрям повним диму, попелу та пилу. Звичайно, в першу чергу це загроза здоров’ю. Але також це втрата ясних сонячних днів через зменшення прозорості повітря, та велика кількість пилу та попелу, що осідає на різних поверхнях. В тому числі й на сонячних панелях.

Зміна температури

Підвищення температури взимку свідчить про ніщо інше, як про зміну клімату. В Україні стає дедалі тепліше щороку, хоча й кут нахилу до сонця залишається незмінним. Але це породжує деякі проблеми для власників сонячних батарей, адже їх ефективність зменшується з нагріванням фотоелектричних елементів. При прохолодному вітрі сонячні батареї віддавали достатньо тепла без додаткових систем охолодження. Але зростання середньорічної температури втричі швидше ніж у решті світу є тривожним сигналом.

Spark – автоматична система очищення сонячних панелей

Ефективним рішенням є система Spark, яку для розуміння її принципу роботи можна назвати “автоматичною системою поливу сонячних панелей”. Її особливість в тому, що вона працює по 15-20 секунд витрачаючи мінімальну кількість води максимально ефективно. Тобто при мінімальній витраті вона ефективно очищає поверхню сонячної панелі від попелу та пилу. А також охолоджує її, що підтримує температуру фотоелементів на необхідному рівні для максимально продуктивної роботи. Для того, щоб запобігти зайвій витраті води ми рекомендуємо встановити систему стоків і використовувати воду, що залишилась від мийки сонячних панелей для поливу.

Площа сонячних батарей - це відмінний збірник води для поливу.

Варто зазначити, що очищення сонячних панелей вручну є дуже витратною, адже чистка з садового шланга не така економна по витраті води. А також це очевидна витрата часу. Варто згадати що і суха чистка мітлою не є гарною ідеєю, адже мікроподряпини набагато сильніше знижують ефективність сонячних панелей ніж пил.

Ще однією важливою перевагою Spark є сумісність з будь-якою сонячною панеллю незалежно від формфактору та розміру. Тож ця система точно підійде і для вашої приватної сонячної електростанції. А самі розбризкувачі не утворюють тіні на сонячних панелях. А ще Spark повністю управляється зі смартфона. Так що ви можете в будь-який момент поставити необхідний цикл або вимкнути систему.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.