Японці винайшли гуму, яка може виробляти електроенергію за допомогою сонячних променів

0
97


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Інноваційна розробка справа рук професора з університету міста Фукусіма. Куніо Шімада зумів розробити спеціальну гуму, здатну виробляти електроенергію, використовуючи енергію сонця або кінетичну. Крім цього, професор стверджує, що гума також може згенеровану енергію накопичувати і зберігати.

В даний момент професор займається питаннями оформлення патенту на свій винахід в Японії. Дана розробка є єдиною в своєму роді і не має аналогів в світі. Куніо Шімада заявив, що його винахід може використовуватися в процесі виробництва інноваційного шкірного покриву для роботів або сонячних панелей, які будуть відрізнятися високою стійкістю до ударів.

Компанії, що займаються створенням різної роботизованої техніки на сьогоднішній день серйозно зацікавилися новою розробкою. Гуму від японського професора планується зробити складовою нового проекту, покликаного популяризувати роботовиробництво.

електропровідна гумаПовідомляється, що раніше професор працював над створенням гуми, яка проводить електричний струм. Робота йшла досить успішно, що дозволило надалі трансформувати цей досвід в реалізацію нової ідеї.

Куніо Шімада в 2001 році розробив магнітні компаунди. До складу даного матеріалу увійшли магніти, оброблені за допомогою плавлення. Крім цього, до складу Magnetic Compound Fluid увійшов каучук природного походження, широко використовуваний у виробництві повітряних кульок. Наступним етапом розробки матеріалу повинна була стати вулканізація отриманої суміші. Але професор змінив плани і електрифікував матеріал. Такий підхід дозволив виробити гуму, яка мала високий ступінь електричної провідності.

Традиційні сонячні панелі мають тверду структуру і піддаються руйнуванню через вплив навколишнього середовища. Гума, яка здатна добре проводити електричний струм, має здатність до розширення і стиснення під впливом сонячного світла, ударів або вібрацій. Плюс – вона при цьому ще і генерує електроенергію.

Слід зауважити, що ще в 2000 році Нобелівський лауреат в галузі хімії довів електропровідність пластмас. Професор Хідекі Шіракава оскаржив традиційну думку про те, що полімери, які мають високу електропровідність, не можуть бути зроблені з пластика. Куніо Шімада повідомляв про те, що саме це відкриття послужило поштовхом для початку його роботи над електропровідною гумою.

Професор вважає, що робототехніка не знаходить на даному етапі широкого застосування тому що існують проблеми в енергозабезпеченні пристроїв, а китайські вчені у вирішенні даного питання попереду планеті всієї.  На сьогоднішній день енергетичне підживлення роботів відбувається за допомогою дротів або накопичувачів енергії. Якщо ж застосувати гуму, котра проводить і генерує електрику, то даний процес спроститися на порядок, адже енергія буде поставлятися ззовні. За словами професора його розробку можна використовувати в розробці безпілотників нового покоління, транспортних засобів, предметів протезування.

Дане відкриття здатне зробити справжній прорив як в області роботобудування, так і в сонячній енергетиці. Адже електропровідну гуму можна буде використовувати для виробництва сонячних панелей, при цьому їх довговічність і ударостійкість значно підвищиться.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.