Застосування елементів Пельтьє. Лайфхак для допитливих

0
1467


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 5.00 з 10)

Ефекти Пельтьє і Зеєбека на даному етапі становлення альтернативної енергетики зацікавили вчених як можливий перспективний метод отримання електрики. Єдиною складністю, що гальмує промислове використання подібних елементів, є їх низький ККД.

Елементи Пельтьє широко використовують з метою охолодження приладів малих габаритів. До основної сфери застосування даного ефекту можна віднести дрібну електроніку, портативні авто-холодильники і кондиціонери. Незаперечною перевагою елементів Пельтьє серед інших є їхня економічність у питаннях споживання електроенергії. Відомо також, що елементи здатні не тільки охолоджувати або нагрівати предмети, поглинаючи енергію, але й функціонувати у зворотному напрямку. Саме вироблення струму за допомогою нагрівання або охолодження найбільше цікавить вчених.

Якщо врахувати той факт, що в повсякденному житті ми досить часто стикаємося з тим, що вироблена яким-небудь приладом теплова енергія йде в нікуди, то використання елементів Пельтьє в даному випадку здається єдино вірним.

Елемент Пельтьє складається з двох напівпровідників і керамічної пластини між ними. Придбати такі елементи не є проблемою, адже китайські виробники, наприклад, реалізовують їх безпосередньо в інтернеті за ціною два-три долара. Але одного елемента навіть для дрібного побутового використання буде недостатньо. Та якщо скомпонувати певну кількість елементів воєдино, можна отримати досить непоганий результат.

Застосовувати дані елементи можна як в допомогу охолоджуючим приладам, так і для вироблення невеликої кількості енергії. В інтернеті можна зустріти безліч інструкцій по створенню хитромудрих приладів, ми ж зупинимося на самому простому і зрозумілому, але від того не менш корисному.

Отже, термогенератор. Для його створення знадобиться кілька елементів Пельтьє, нагріваючий елемент і, відповідно, охолоджуюча конструкція.

Так як струм елементи виробляють завдяки різниці температур, нам також знадобиться засіб для ізоляції сторін один від одного (тобто розмежування тепла і холоду).

В якості такого засобу виступить термопаста, що використовується в ноутбуках для попередження перегріву процесора.Для початку слід з’єднати між собою елементи Пельтьє за допомогою пасти.

В якості охолоджуючого елемента можна сміливо використовувати радіатор охолодження з вентилятором від старого комп’ютера.

Нагрівальним елементом може стати найпростіша конструкція: ємність з соняшниковою олією і вугільний гніт, який власне і буде горіти, створюючи високу температуру для однієї з сторін. Після збору конструкції воєдино слід підключити її до перетворювача струму. Термогенератор буде видавати близько 6-8 вольт, а перетворювач допомагає подати 5 вольт для роботи необхідних вам девайсів.

Коли спалахує полум’я пальника, пристрій починає функціонувати. Перші вироблені термогенератором 1,5-2 вольта приводять в дію так звану систему охолодження, тобто запускають вентилятор.

Така конструкція може використовуватися в поході для підзарядки дрібних гаджетів, роботи радіо або горіння лампочки.

Даний приклад відображає принципи вироблення електроенергії за допомогою елементів Пельтьє. Збільшуючи кількість елементів і габарити установки можна домогтися значного збільшення коефіцієнта корисної дії приладу. Надалі термогенерація може стати окремою процвітаючою галуззю альтернативної енергетики, а поки знання нескладних взаємозв’язків і принципів ефекту Пельтьє може допомогти в побуті і скрасити труднощі похідного життя.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.