ЄС має механізми, які дозволять стовідсотково перейти на ВДЕ

0
37


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Європейський Союз наразі має в своєму розпорядженні безліч технічних умов, що дозволяють забезпечити енергетичні потреби за рахунок ВДЕ. Єдиною умовою є їх масштабне та системне застосування. Саме такі дані значаться в «Енергетичному Атласі Європи» – доповіді спеціалістів щодо поточного  положення альтернативної енергетики. Окрім того в доповіді зазначені перспективи розвитку галузі в Європі до 2050 року включно. Огляд перспектив розвитку ВДЕ конкретно для України ми вже проводили раніше.

найпопулярніші ВДЕВ минулі 2 роки близько 90% зведених виробництв енергії в європейських країнах являються «зеленими», тобто використовують з метою генерації енергії відновлювані джерела. Лідируючі позиції в рейтингу новозбудованих потужностей за 2016-2017 роки займають сонячні та вітрові станції.

В даний момент накопиченого в галузі ВДЕ досвіду зведення та запуску масштабних потужностей досить для подальшої глобалізації такого виду енергетики. Слід зазначити, що об’єми генерованої чистої енергії мають пряму залежність від погоди та часу дня. Акумулювання «зеленої» енергії наразі стає одним з найбільш важливих питань, над яким працює наукова світова спільнота.

Викопне паливо наразі має перевагу у сфері обігріву/охолодження житла та транспортному секторі. На сьогоднішній день ЄС приділяє особливу увагу розширенню застосування ВДЕ у цих сферах.

В «Енергетичному Атласі Європи» також вказано, що інтегрування енергетики з транспортним і опалювальним сектором та застосування механізму регулювання попиту здатні призвести до активного росту частки відновлюваних джерел енергії. Наявність технологій акумулювання та трансформування електроенергії, доповнені електронними системами керування процесом дають можливість швидкого вирішення питання усунення викопних паливних ресурсів з усіх сфер.

Автори доповіді докладно зупинились на питанні взаємозв’язку між сферами діяльності та зазначили, що надлишок електроенергії при такій злагодженій роботі усіх секторів можна використовувати з метою обігріву житла, збереження теплової енергії в мережах теплопостачання та підзарядки електрокарів. Саме така стратегія дасть змогу максимально скоротити використання викопного палива та зменшити шкідливі викиди в атмосферу.

ЄС має конкретну задекларовану мету відносно зміни кліматичних умов – скоротити на 40 відсотків об’єм парникових газів, що потрапляють в навколишнє середовище до 2030 року (за точку відліку беруться показники 1990 року). Для досягнення даної мети конче необхідний прогрес в транспортній сфері, виробничих процесах, виробництві теплової енергії та інтегрування з енергетикою.

Енергетичну доповідь опублікували Європейська Федерація ВДЕ та Зелена Європейська Фундація за сприяння Фонду Генріха Бьолля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.