Європарламент хоче змінити класи енергоефективності

0
295


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Європарламент схиляється до думки, що має бути введена нова, детальніша шкала енергетичних класів, що краще відбиває енергетичну ефективність устаткування, що мотивують необхідністю “дотримання технологічного кроку” розвитку.

Днями члени Європарламенту визнали в голосуванні, що треба змінити принципи визначення класів енергетичних пристроїв, використовуваних в домашніх господарствах.

Більшість устаткування на ринку виконують тепер запити класу А, встановлені в 2010 р. Додаються отже плюси (А, А, А ). На думку європослів, новий скрупульозний масштаб дасть імпульс до подальшого збільшення ефективності.

Депутати ЕП прийняли пропозицію, що стосується змін до закону 580 голосами “за”, при 52 голосах “проти”, 79 стрималися від голосування.

Європарламент інформує, що змінені шкали для існуючих груп продуктів мають бути введені впродовж 21 місяця або 6 років від входу законів в силу (залежно від типу продукту), щоб забезпечити цілісний масштаб од I до G.

На думку ЕП, кожна нова шкала повинна засновувати її адекватність через наступні 10 років, а сигналом до змін повинна стати поява у продажу на ринку в ЕП 25 відсотків продуктів, які стоять на вершині масштабу енергетичної ефективності, – класу А, або коли 50 відсотків продуктів володіють двома найвищими класами ефективності АB.

Крім того, на думку членів Європарламенту, під час впровадження нових шкал або стандартизації, клас групи продуктів А, що підлягають різкій технологічній зміні А і B, не мають бути вже охоплені старими шкалами. Зате якщо класи енергетичної ефективності F і G не будуть дозволені для деяких груп продуктів, має бути це позначено через сірий стандарт, а стандартний спектр в кольорах від темно-зеленого до червоного повинен покривати класи од I до E.

Європосли звернулися крім того до Європейської Комісії про публікацію “непрямих вимірів”, а також методів виміру, відносно відповідних запитів для цього продукту.

“Способи і середовище, в якому тестований продукт, з думкою однаково про постачальників як і контролерів продуктів, мають бути так наближені, як те можливе до користування в умовах реальних для цього продукту при використанні рядовим споживачем” – читаємо в повідомленні PE.

Європарламент хоче окрім того створення “бази цих продуктів”, яка складається із страниці для споживачів, що укладає інформацію про кожен продукт, також їх можливість порівняння, наприклад, через платформу, що допомагає роботі національних органів контролю ринку.

Тепер пропозиціями Європарламенту займеться Рада Європейського союзу. Ведення переговорів з Радою повинні початися на наступних тижнях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.