Ґрунтовий зонд: принцип дії

0
227


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Прагнення споживача енергії до автономності та здешевлення стимулює пошук нових джерел енергії і створення новітніх технологій. Досвід використання парокомпресійних геотермальних теплових насосів для опалення об’єктів різного призначення з використанням ґрунтового зонду налічує більш 5 років. Зараз приріст об’єктів, що використовують геотермальні теплові насоси для забезпечення своїх потреб, щоквартально збільшується в середньому на 15%. Найбільш поширеними на сьогоднішній день в даному сегменті пристроїв є теплові насоси парокомпресійної  дії за схемою «ґрунт-вода-повітря».

Принцип дії такої системи простий: тепло виділяється ґрунтом та за допомогою теплового носія переміщується по каналах теплообмінників ґрунтових зондів і потрапляє в випарник колектора парокомпресійного теплового насоса. В резервуарі випарника холодоагент починає закипати при температурі 7 градусів, отримуючи теплову енергію від теплоносія.

Пройшовши повний цикл теплоносій охолоджується і закачується насосом в ґрунтовий зонд. На глибині 80 метрів (найбільш ефективна середня глибина для нагріву) теплоносій отримує теплову енергію від ґрунту. Тиск пари, що виділилась в резервуарі випарника підвищується за допомогою компресорного пристрою. Таким чином, під тиском, пара переходить в рідкий агрегатний стан з високою тепловіддачею в навколишнє середовище. Температура теплоносія в компресорній установці може досягати в нормальних умовах 67-70 градусів. Теплова енергія теплоносія передається в систему опалення. На виході клапана пониження тиску, холодоагент, моментально охолоджуючись, потрапляє в випарний резервуар в рідкому агрегатному стані. Для регулювання роботи насоса і зменшення кількості робочих циклів, з резервуара випарника нагрітий теплоносій може надходити в буферний резервуар для акумулювання теплової енергії. Таким способом нагрітий теплоносій може бути використаний в системі опалення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.