10 фактів про гідротермальну енергетику, про які ви не знали

0
1243


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

1. Енергія поточної води є одним з найстаріших джерел електроенергії на планеті. Виробляється електроенергія потоком води, якиий обертає колесо або турбіну. Вона використовувалася селянами ще за часів давньогрецької цивілізації для механізації робіт, таких як помел зерна в борошно. Енергія води, будучи поновлюваним джерелом енергії, також не виробляє забруднення повітря або отруйні побічні продукти.

2. Коли більшість людей думає про гідроенергетику, то відразу представляє велику дамбу ГЕС: величезна споруда, що зберігає за своїми стінами енергію всієї річки. Але гідроенергетичні споруди можуть бути дуже маленькими в розмірах, використовуючи можливості міських водних споруд або зрошувальних каналів. Вони можуть бути навіть без гребель, з відведенням частини поточної води з річки і пуском її по каналу через електростанцію з подальшим примиканням до основного руслу.

6_7763. Ніагарський водоспад був місцем першої побудови гідроенергетичної споруди в США. У 1881 році Чарльз Браш з’єднав генератор з турбінами, що обертаються падаючою водою. Вироблену електрику він використовував для освітлення в нічний час місця відвідуваного туристами. Перша американська комерційна гідроелектростанція була побудована в 1882 році в Апплетон, Вісконсин. Вона забезпечувала освітлення паперової фабрики і численних будинків.

4. У кожному штаті США використовується гідроенергетика для електрифікації, а в деяких з них особливо сильно. Близько 66% кількості споживаної електрики в штаті Вашингтон виробляється гідроенергетикою. Американська гідроенергетика має потужності для вироблення більш 100 гіговатів гідроелектроенергії і надає приблизно 200-300 тисяч робочих місць.

111115. Вартість гідроелектроенергії менше більшості інших джерел. У штатах, які виробляють більшу частину електроенергії за допомогою гідроенергетики, таких як Айдахо, Вашингтон, Орегон, тарифи на оплату електричної енергії нижче ніж в інших частинах країни.

 6. За останню декаду частка гідроелектричної енергії склала близько 7% від загальної кількості виробленої електрики в США і 63% від загальної кількості електрики отриманого з поновлюваних джерел.

7. Деякі гідроенергетичні споруди здатні швидко збільшувати вироблення електроенергії з нульового рівня до повної потужності, найкращим чином підлаштовуючись до несподіваних змін потреби в електриці. Так як гідроелектростанції можуть негайно подати електроенергію в енергетичну систему, вони використовуються в якості резервного джерела живлення під час великих збоїв в подачі електрики, таких як аварія в 2003 році, наслідки якої відчули північно-східні штати і південна частина Канади.

 1451911567_18. До іншого виду гідроенергетики належать гідро-акумулюючі електростанції, що зберігають електрику, вироблену іншими джерелами: сонцем, вітром і ядерної реакцією, для подальшого використання. ГАЕС запасає енергію, закачуючи воду в резервуар – верхній б’єф, що знаходиться вище по відношенню до нижнього б’єфу. Коли з’являється потреба в електроенергії, вода скидається обертаючи турбіну і виробляючи електрику.

9. Спеціальні споруди близько дамб можуть допомогти рибі і іншим водним мешканцям переміщатися вільно між розділеними частинами річки. Рибні сходи і підйомники є частиною рибопропускних споруд, службовців для забезпечення природної міграції риб.

10. Дамби і греблі з водосховищами будуються для різних додаткових цілей крім вироблення електрики, таких як зрошення сільгоспкультур, судноплавство, управління рівнем води в річках, створення водойм для відпочинку та розваг. Насправді тільки 3% з 80 тисяч гребель в США служать для вироблення електроенергії. Дослідження, проведене для Департаменту енергетики, показало, що ці дамби, якщо вони ввійдуть до гідроенергетики, дадуть 12 гВт генеруючих потужностей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.