5 етапів Зеленої революції

0
331


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Третя промислова революція буде означати для XXI століття те ж саме, що перша – для XIX століття, а друга – для XX: вона докорінно змінить всі складові нашої роботи і життя. Традиційна вертикальна організація, характерна для економічного, суспільного і політичного життя промислових революцій, в основі яких лежить викопне паливо, поступиться місцем розподіленим і горизонтальним взаємодіям, які народяться в зелену промислову еру. Ми переживаємо глибоку перебудову самого підходу до структурування суспільства, перехід від ієрархічної структури до горизонтальної.

Подібно будь-якій іншій комунікаційній та енергетичній інфраструктурі в історії, стовпи третьої промислової революції повинні закладатися одночасно, інакше фундамент буде неміцним. Це відбувається тому, що кожен з них може виконувати свою функцію тільки у взаємозв’язку з іншими стовпами.

1В основі третьої промислової революції лежать п’ять стовпів:

1) перехід на поновлювані джерела енергії;

2) перетворення всіх будівель на кожному континенті в міні-електростанції, що виробляють електроенергію в місці її споживання;

3) використання водневої і інших технологій в кожному будинку для акумулювання періодично енергії;

4) використання інтернет-технології для перетворення енергосистеми кожного континенту в інтелектуальну електромережу, що забезпечує розподіл енергії, подібно розподілу інформації в Інтернеті (мільйони будинків, що генерують невеликі кількості енергії, можуть віддавати надлишки в електромережу та ділитися ними з іншими континентальними споживачами);

5) переклад автомобільного парку на електромобілі з підзарядкою від мережі або автомобілі на паливних елементах, які можуть отримувати енергію від інтелектуальної континентальної електромережі і віддавати надлишки в мережу.

d3c091П’ять стовпів, описаних вище, утворюють інфраструктуру нової економічної системи, яка може привести нас в зелене майбутнє. Коли всі ці п’ять стовпів на місці, вони утворюють цілісну технологічну платформу – нову систему, властивості і функції якої якісно відрізняються від суми її частин. Іншими словами, синергія стовпів створює нову економічну парадигму, здатну трансформувати світ.

Неминуче ніколи не загрожувало існуванню людства. Історія бачила чимало прикладів загибелі великих цивілізацій, провалів перспективних соціальних експериментів і нереалізованих уявлень про майбутнє, але життя тривало. На цей раз, однак, все інакше. Ставки набагато вище.

Можливість повного зникнення життя – щось таке, з чим людству не доводилося мати справи до другої половини минулого століття. Перспектива розповсюдження зброї масового знищення в поєднанні із наступом кліматичної кризи схилила шальки терезів на бік кінця не тільки нашої цивілізації в тому вигляді, в якому ми її знаємо, але і людства як виду.

Третя промислова революція – це не панацея, яка принесе миттєве зцілення всіх недуг суспільства, і не утопія, що обіцяє привести нас на землю обітовану. Це прагматичний економічний план без прикрас, який може відкрити нам дорогу в нову еру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.