Алгоритм отримання позики на утеплення для ОСББ

0
50


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Прикладом вдалого отримання «теплого» кредиту учасниками ОСББ є історія співвласників багатоквартирних будинків на Київщині. ОСББ Котельникова-31, що розташоване в столиці, змогло отримати позику, розмір якої 467 000 грн.

Цікавим даний випадок робить те, що дане співтовариство стало першим в нашій країні, хто отримав кредит від ОТП Банку. Видача кредитних коштів відбулася згідно програми грошового забезпечення енергоефективності житлових будинків. На Україні така програма проводиться Європейським банком реконструкції та розвитку. Програма отримала міжнародну назву IQ energy. Раніше ми вже писали про видачу подібних кредитів Ощадбанком..

IQ energyКиївське ОСББ, що оформило кредит, отримає компенсацію за даною програмою. В даному конкретному випадку така виплата складатиме 40 відсотків від тіла позики. Представники ОСББ повідомили, що даний проект передбачає першочергово заміну 66 вікон, які не виконують свої функції через довгий строк експлуатації. Окрім того, заміна чекає і старі двері в багатоквартирному будинку. В рамках проекту мають встановити енергоефективні віконні склопакети.

Очільник ОСББ Котельнікова-31 Костюк Микола переконаний, що порядок та комфорт багатоквартирних будинків залежить тільки від його жителів. Також пан Костюк заявив, що члени ОСББ дуже раді стати першопрохідцями в даному питанні. Кредитні кошти допоможуть зробити їх житло теплішим та економнішим. Микола Костюк стверджує, що не слід чекати, доки держава вирішить житлові проблеми та негаразди. Жителі багатоквартирних будинків повинні самі виявляти ініціативу та змінювати умови проживання на краще.

Представник керівництва міжнародної програми з утеплення житла в Україні Булгакова Оксана заявила, що відсутність централізованих заходів з утеплення багатоквартирних будинків унеможливлює підвищення показників енергетичної ефективності в межах країни. Тому ОСББ для вирішення даної проблеми повинні активно підключатися до програми IQ energy.

Слід звернути увагу на те, що утеплення житла не лише робить проживання більш комфортним та знижує шкідливі викиди вуглекислого газу в навколишнє середовище, але й помітно підвищує вартість такого житла на ринку нерухомості.

У керівництві ОТП Банку заявили, що позики для ОСББ передбачають доволі широкий вибір енергетично ефективних програм.

Кредити дозволяють:

  • провести теплову ізоляцію стін, підлоги та даху будинку;
  • модернізувати системи постачання тепла;
  • провести установку теплових лічильників;
  • встановити індивідуальні пункти обігріву;
  • підвищити показники загальної енергетичної ефективності.

Спеціалісти зазначають, що компенсаційні виплати в рамках програми утеплення житла можуть бути використані представниками ОСББ не лише на основну категорію проекту. Ці кошти можуть бути витрачені на послуги, монтажні роботи, додаткові матеріали. Але дане правило діє, якщо всі перераховані витрати були оформлені за рахунок кредитної позики у банку, що є партнером програми IQ energy.

Сайт міжнародної програми з утеплення житла містить спеціальний каталог, в якому зібрано понад семи тисяч енергоефективних технологій та продуктів, що їх можна використати в рамках проекту.

Позика від ОТП Банку в рамках програми IQ energy може становити від 200 000 грн до двох мільйонів. Кредит видається строком на п’ять років. Річна процентна ставка становить 17,5 відсотка. При цьому існує одноразова комісія – 1,25 відсотка.

Програма IQ energy покликана підвищити показники енергоефективності житла українців та створити для них більш комфортні умови. В нинішніх умовах такий проект здатен значно знизити суму комунальних платежів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.