Альтернативна енергетика – фантазія чи реальний прорив в майбутнє?

0
206


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Чи варто розраховувати на подальше успішне використання вуглеводневої енергетичної технології? Хоча і розвиваються джерела у  формі ядерних установок, продукти яких давно застосовують на підводних човнах, криголамах, існує і зворотна сторона процесу – створення смертоносної зброї. Адже всім відома величезна небезпека такого виду енергії. Вчені і державні діячі постійно ведуть дискусії навколо цього питання. Отримання високих результатів за допомогою ланцюгової реакції поділу ядер урану може призвести до катастрофи в будь-яку хвилину. Приклад тому Чорнобильська АЕС.

 

Альтернативна енергетика – фантазія чи реальний прорив в майбутнє?

Всього кілька століть тому людство нічого не знало про подібний комфорт і не здогадувалися про ті дива, які чекають їх онуків і правнуків. Але погляди людей завжди прямували до вивчення природи і продуктивне використання її ресурсів. Як результат – ХХ століття, яке по праву вважається періодом науково-технічного прориву. Що ж чекає нас в ХХІ столітті,  чи не підемо ми шляхом регресу, повернувшись до побуту своїх давніх предків?

На сьогоднішній день потреби населення планети ростуть з кожним днем ​​все більше і більше. Дійсно, вчені серйозно замислюються про альтернативну енергетику, як джерело безпечної і продуктивної сфери. Адже це не жарт прогодувати, одягнути, взути 9 мільярдів осіб (саме стільки нас нарахували фахівці на середину нинішнього століття). У той же час, кожен з нас не бажає обмежуватися найпростішими потребами – всі предмети, що ще недавно були розкішшю, стали звичним елементом інтер’єру, одягу або навіть тіла. Де ж взяти такий бажаний енергетичний ресурс, не викликаючи при цьому на себе величезні проблеми?

Природний хід подій – це пошук і розробка технологій альтернативної енергетики. Адже кожен усвідомлює страшну реальність, яка відкриється перед нашими дітьми чи онуками, якщо не звернути свої погляди на природні джерела енергії. Тому вже давно безліч експертів намагаються знайти ту «ниточку», яка б перегорнула сторінку енергетичної історії людства і надала нове невичерпне джерело «харчування». Кожен з них розробляє свій сценарій, прагне здійснити прорив в енергоефективності та енергозбереженні. Так, в 1957 році в космос був запущений супутник, який працював на сонячних батареях, а в Штатах встановили ліхтарі на вулицях, які концентрували  в собі денну сонячну енергію. Після цього вони могли її відтворювати в нічний час доби.

Проблема альтернативної енергетики гостро  відкрилася в 90-х роках минулого століття. Стало очевидно – ядерне джерело не здатне відповідати всім  вимогам людства. У західних країнах і США почалися активні розробки з вивчення ресурсів сонячної енергії. Головна мета – збільшити продуктивність таких електростанцій, знижуючи при цьому вартість її встановлення та функціонування до мінімуму. Однак і на сьогоднішній момент це тільки спроби і не більше.

Це питання торкнулося і нашої країни. Головна проблема, яка перешкоджає впровадженню таких технологій, – це нерівномірний розподіл сонячної енергії на поверхні землі.

Існує ще один природний засіб, який може виробляти енергію, – вітер. Однак і тут виникає безліч перешкод на шляху людства. Дійсно, зведення подібних установок недороге задоволення, але їх продуктивність настільки малоефективна, що в безвітряну погоду може доходити до нуля.

Продумали всі варіанти і зупинилися навіть на такому виді альтернативної енергетики як внутрішнє тепло нашої планети. Працюють такі геотермальні станції на основі джерел енергії гарячих вод, що б’ють з-під землі. Крім малоефективності цей спосіб може привести і до серйозних порушень геологічних структур – землетрус, осідання ґрунту.

 

Невід’ємна частина нашого життя – транспорт. Заправляти  залізного друга реально біопаливом. Для його вироблення застосовують кукурудзу, ріпак, арахісове масло. Однак це все необхідно виростити, витрачаючи величезну кількість енергетичних запасів.

Є спроби ввести в дію водневу енергетику, однак дана речовина викликає безліч труднощів при отриманні, перевезення, використанні. Крім того обладнання для її застосування дуже дороге.

Це далеко неповний перелік найпопулярніших альтернативних джерел енергоресурсів. Але який з них зіграє вирішальну роль в історії людства і зробить прорив, не викликаючи суперечок і дискусій? Покаже час. І поки вуглеводні зменшуються, вчені повинні фантазію перетворити в реальність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.