Альтернативна енергетика майбутнього: п’ятірка інновацій, здатних зробити справжній прорив

0
151


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Впровадження інноваційних технологій у виробничі процеси і вдосконалення методів енергозбереження мають прямий вплив на існування будь-якої людини, що живе на земній кулі. Оптимізація процесу генерації енергії дозволяє задовольнити потребу в електроенергії все більшої кількості будівель, знижуючи при цьому ціну.

Ми розглянемо п’ять новітніх технологій, які здатні кардинально змінити хід розвитку енергетичної промисловості в усьому світі. Ми вже публікували матеріал, стосовно перспектив розвитку сонячної енергетики » в світі.

Технологія перша – паливний елемент. Світові лідери автомобілебудування вкладають колосальні кошти в доопрацювання даної технології. Широке використання паливного елемента в автомобілях дозволить мінімізувати викиди в атмосферу і знизить вартість обслуговування транспортного засобу.

водневий двигунТехнологія дозволяє забезпечити повноцінний рух авто завдяки водню і кисню. В якості відходів виробляється вода і теплова енергія, тобто, ніякої шкоди для екології немає.

На даному етапі водень виробляється із застосуванням викопних паливних ресурсів. У майбутньому цей процес буде забезпечуватися завдяки використанню альтернативної енергетики.

Технологія друга – літій-повітряні акумулятори. Ця технологія розробляється науковцями в усьому світі. Літій-кисневі батареї мають на даному етапі два суттєвих недоліки:

– коротке замикання, природа якого до кінця не з’ясована;

– швидка втрата енергії акумулятором.

Другу проблему вчені з Корнельського університету вже зуміли вирішити, залишилося лише усунути ймовірність замикань і технологія може моментально знайти найширше застосування.

Технологія третя – створення інтелектуальної енергетичної мережі 1-го покоління. Для побудови продуктивної інтелектуальної системи слід для початку провести установку спеціальних лічильників в будинках і промислових об’єктах. Лічильник здатний проаналізувати актуальну інформацію щодо енергоспоживання будівлі і направити ці дані постачальнику послуг. Постачальник, в свою чергу, надасть оптимальну кількість енергії. Це дозволить скоротити непотрібні енергетичні витрати.

У Сполучених Штатах і Великобританії ще з 2007 року інтелектуальні енергомережі почали вводити при зведенні новобудов. Цей процес досить довгий, дорогий і зараз ще не завершений. Необхідне комплексне доопрацювання технології для її глобального запуску.

Досвід невеликих громад показав, що «мікромережі», які були там впроваджені, мають відмінні результати роботи.

Технологія четверта – турбіни, що працюють від припливів і відливів. Щільність води в 832 рази перевищує щільність потоку повітря. Саме тому установку турбін в воді можна вважати більш продуктивним і ефективним заходом. Незважаючи на високі можливості даної технології, впроваджувати її поки не поспішають. Причиною тому стали нещасні випадки, що сталися з рибалками в Каліфорнії.

Вчені створили мобільну турбіну, яка здатна пересуватися уздовж берега. Це дозволить знизити в рази ризик зіткнення з рибалками. На сьогоднішній день інноваційна турбіна проходить випробування в Шотландії.

Технологія п’ята – сонячна станція в космосі. Проекти подібних станцій нерідко згадуються в науковій фантастиці ще в 1970 роках. Така СЕС змогла б сприймати потік більш інтенсивної енергії від Сонця протягом 99 відсотків часу своєї роботи. Згенеровану енергію станція б постачала в ту точку земної кулі, де виникла в ній необхідність.

Зупиняє розвиток технології неймовірно висока ціна проекту. Посилює цей процес відсутність ефективних технологій передачі енергії з космосу, що виключають великі втрати.

Незважаючи на це, компанії з Китаю і Індії займаються розробкою подібних проектів. Вчені цих країн проектують майбутні сонячні ферми, які будуть перебувати у відкритому космічному просторі і виведуть альтернативну енергетику на новий міжпланетний рівень.

Всі ці технології вже створені людиною. Їх впровадження в реальність – це лише питання часу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.