Альтернативна енергетика в умовах українських реалій

0
429


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Багато написано статей про альтернативну енергетику, її види, переваги та недоліки. Часто можна зустріти як позитивні, так і негативні відгуки про її використання. В основному всі продавці пишуть тільки хороше, але суворі зими і непередбачувана погода змушують багатьох сумніватися в ефективності подібних систем.

Чи є перспектива у альтернативної енергії в Україні насправді? Тема дуже цікава і вимагає розгляду з кількох сторін.

З точки зору використання в нашому регіоні, можна однозначно сказати, що такі системи (вітрогенератор, сонячна панель)  працюють, в залежності від погоди і розташування, десь краще, десь гірше – але ефект виразно позитивний.

Інше, досить часте запитання: як швидко окупляться інвестиції, вкладені в пристрій альтернативної системи? І відповісти на це питання однозначно складно. Якщо все в країні залишиться без змін, то терміни окупності коливаються від 5 до 15 років в залежності від обладнання, але… ми живемо в абсолютно непередбачуваній державі, в якій немає нічого постійного. Підвищення тарифів, стрибки курсу долара, відключення від мереж-все це реалії нашого життя, які відбиваються  найчастіше саме на простих людях, заганяючи їх у глухий кут.

Приклад з життя. У Дніпропетровську, у пенсіонерки  відключили без попередження електроенергію за борг у сумі 215 грн. Для того щоб підключити свій будинок назад, їй довелося заплатити штраф у розмірі 900 грн (2/3 пенсії).

14-55f6811b1efea-otklyuchenie_lektrichestva_zatronet_6_rajonov_dnep

Або заява уряду про те, що на шляху до Євросоюзу потрібні європейські тарифи на комунальні послуги. Тоді закономірно виникає  питання, чому зарплати і пенсії не повинні бути європейськими? І як простим людям обходитися тими засобами, які вони мають? Хоча, звичайно, тих представників влади, які приймають ці закони, підвищення тарифів не особливо хвилює, оскільки їх доходи набагато вищі прожиткового мінімуму.

А ще ми зовсім не впевнені в тому, що через рік-два не підніметься курс долара і тарифи не підвищаться в декілька разів.

Системи альтернативної енергетики слід розглядати як певну можливість стати незалежними від блюзнірських заходів, прийнятих державою і комунальними підприємствами по відношенню до простих громадян України. Маючи таку незалежність, ми можемо приймати рішення самостійно і не думати про відключення електрики або газу в морози -20 С.

Тому, з урахуванням реалій держави, в якій ми живемо, альтернативні джерела енергії – це путівка в незалежне життя, і гарантія того, що ви не будете сидіти взимку без опалення і електрики.

Напевно багато хто хотів би встановити собі сонячну електростанцію або альтернативні джерела тепла, але сьогодні їх вартість виходить за межі розумних витрат. Це пов’язано з тим, що виробляють їх в основному в Європі або Китаї, і вартість знову-таки пов’язана з курсом валют. Чи є рішення цієї проблеми для простих жителів країни?

Звичайно, тим, хто встиг встановити такі системи за курсом 8 гривень за долар можна тільки позаздрити! Однак, не варто впадати у відчай.

evro_green_77

По-перше, держава зараз масово проводить агітацію на користь енергоефективності, і обіцяє відшкодування до 40% вартості систем альтернативної енергії для опалення та підігріву води (сонячні колектори, теплові насоси, твердопаливні котли). Отримати цю компенсацію можна оформивши кредит. Оформлення кредиту, на жаль, поки є процедурою обов’язковою, для офіційного підтвердження покупки, але ніхто не буде заперечувати якщо ви достроково виплатите залишок суми. Тобто у вас є вибір, або після державної компенсації виплатити залишок суми відразу, або виплачувати кредит поступово.

По-друге, спочатку ви можете зупиниться на недорогій, менш потужній системі, отримуючи хоча-б часткове зниження витрат на комунальні послуги, яку надалі можна доповнювати і модернізувати.

Для електричних станцій на основі сонячних батарей і вітрогенераторів існує державна програма «зелений тариф», по якій ви можете надлишки енергії продавати тій самій державі, тільки за ціною в кілька разів вище, ніж коштує звичайна енергія. Звичайно, як і завжди в нашій державі, щоб отримувати гроші за цією програмою – доведеться попрацювати і вкласти деяку суму грошей, оскільки наша система не ідеальна і багато ОблЕнерго і РЕМів ще не знають, як з цим працювати і намагаються максимально відбити обажання на оформлення «зеленого тарифу». Але той, хто поінформований, той озброєний і володіючи знанням закону нас вже ніхто не зупинить на шляху досягнення мети.

На закінчення можна сказати, що використання альтернативної енергії – це дуже потрібний і корисний захід. І не варто зупинятися на шляху до незалежності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.