Альтернативна енергетика Великобританії б’є рекорди

0
274


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Частка електроенергії, отриманої з поновлюваних джерел, в енергетиках більшості країн неухильно набирає обертів. Цей результат був досить передбачуваний, так як переваги альтернативної енергетики очевидні. Одним з найбільш поширених видів акумулювання природної енергії є використання сонячного випромінювання. Отримуючи статистичні дані щодо показників продуктивності даної галузі враховуються як потужності виробничих масштабів, так і малі установки домашнього типу. Дослідження, проведені у Великобританії, показали, що обсяги електроенергії, що виробляється поновлюваними джерелами енергії перевищили сумарні показники обсягів електрики, що генерується традиційними електростанціями, які для функціонування використовують кам’яне вугілля. Дані підрахунки проводилися з урахуванням кіловат, отриманих протягом півроку.

Центр Carbon Brief, що займається проведенням масштабних моніторингів в області зміни кліматичних умов, надав результати своєї роботи. Згідно з даними аналітиків, сонячні електростанції перевершили вугільні за обсягами виробленої електрики в період квітень-вересень 2016 року. Вироблення електрики за допомогою використання енергії сонця мала найвищі показники в квітні і травні поточного року. Це явище прямо пов’язане з інтенсивністю сонячного випромінювання в різні періоди. Великобританія освоїла новий досвід – протягом декількох травневих днів вугільні електростанції мали нульові показники поставки електроенергії в мережу. Такий стан справ в енергетиці країни свідчить про те, що держава вийшла на якісно новий рівень енергетичної незалежності.

vЯкщо звернутися до більш точних даних дослідження, то вони такі: кількість електрики, отриманої із поновлюваних джерел наблизилася до показника в 7 ГВт / год, а потужності вугільних електростанцій не дотягли до позначки в 6,5 ГВт / год.

Нестабільний ринок нафти і різного роду суперечності на терені міжнародної взаємодії країн, здатні негативно відбиватися на економічному стані держави в цілому. Формування системи власного енерговиробництва дозволяє країні стабільно розвиватися навіть в умовах економічної кризи.

Показники «зеленої» енергетики нашої країни поки залишають бажати кращого. Альтернативна енергетика приносить Україні менше 2% від загального енергопостачання. На даному етапі розвитку країни альтернативні джерела набирають все більшої популярності. У 2011 році наша держава потрапила в список країн, які цікавлять інвесторів в питаннях екологічної електроенергії. До 2030 року уряд планує вийти на показники в 12% і цей факт дарує надію на енергонезалежність України в найближчому майбутньому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.