Альтернативне енергопостачання: плюси та мінуси

0
277


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Автономне енергопостачання – це в першу чергу забезпечення свого житла і / або ділянки необхідною кількістю електроенергії  якості. Забезпечення, яке залежить від зовнішніх джерел і різноманітних обмежень. Втім, не у всіх випадках потрібно повністю автономне енергопостачання. Нерідко можна обійтися наявністю резервних джерел живлення.

1Інша справа, що, організовуючи на своїй ділянці повністю автономне енергопостачання, власник ділянки отримує незалежність від організацій, що займаються енергозабезпеченням. З урахуванням невпинного зростання цін на електроенергію і зменшення норм споживання (і це при постійно зростаючій кількості приладів і обладнання, необхідних для комфортного проживання сучасної людини) подібна незалежність вельми і вельми важлива.

Переваги та недоліки автономного електропостачання

2До самим очевидних плюсів автономного енергопостачання відноситься відсутність плати за електроенергію. Це безсумнівна економія при експлуатації будинку. Однак до цього плюса додається і мінус: для пристрою автономного енергопостачання потрібно аж ніяк не безкоштовне обладнання. Причому мова йде не тільки про вартість самого обладнання, а й про витрати на його експлуатацію.

Тому, вибираючи прилади і матеріали, які будуть забезпечувати «енергоавтономію», слід ретельно проводити розрахунки, щоб не виявилося, що устаткування вийде з ладу раніше, ніж встигне окупитися. Ще один мінус автономного енергопостачання: якщо обладнання вийшло з ладу, то не варто чекати ремонтну команду електриків з найближчої підстанції, а ремонтні роботи потрібно здійснювати самотужки – викликати фахівців і оплачувати їх роботу (якщо, звичайно, гарантійний термін на обладнання вже закінчився).

3Проте, як правило, обладнання для автономного енергопостачання досить надійне і виходить з ладу дуже рідко (при належному догляді і дотриманні умов експлуатації). Це плюс.

Але є і мінус: щоб обладнання служило якомога довше, потрібно періодично запрошувати фахівців(профілактичний огляд, поточний ремонт, технічне обслуговування і т д.).

Зате якість електроенергії залежить тільки від вас. З автономною системою енергопостачання вам не портібно хвилюватися, що в будь-який момент може статися відключення електрики або різкий стрибок потужності, який “виб’є” всі ваші тонкі і чутливі до перепадів напруги прилади. У випадку з АСЕ кількість електроенергії буде такою, яка вам потрібно, а не такою, яку може виділити найближча підстанція. Треба тільки правильно підрахувати необхідні кіловати на стадії проектування системи автономного енергопостачання, щоб ззакласти в проект, а потім і у виконання все необхідне обладнання.

Зате вам не доведеться здригатися при погляді на лічильник електроенергії і постійно турбуватися про соціальні норми споживання. Ви цілком зможете дозволити собі ландшафтну підсвітку, а також спокійно користуватися усіми необхідними вам електроприладами.

4Ви навіть зможете продавати надлишки електроенергії державі – якщо, звичайно, вони у вас будуть (слід зауважити, що практичний досвід доводить: якщо про можливість продажу електроенергії подумати на стадії проектування, то подібний «товар» завжди знаходиться в господарстві, оснащеному автономною системою енергопостачання). Правда, тут доведеться побігати з дозвільною документацією, доводячи, що ваше обладнання виробляє електроенергію належної якості, підписати безліч різних документів, починаючи від договорів про приєднання до регіональної (місцевої) мережі і закінчуючи актом відповідальності за експлуатацію, але воно того варте.
І найголовніший плюс повної автономії електропостачання будинку: абсолютна незалежність. Хоч би якими були ціни на електроенергію, у вас завжди буде власна електрика. У потрібній вам кількості і без обмежень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.