Алюмінієвий завод у Броварах виступив в ролі центрального постачальника при зведенні нової СЕС у Річиці (Білорусь)

0
169


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

В Білорусі розпочато будівництво найпотужнішої СЕС в країні. За попередніми даними мова йде про облаштування цілого «сонячного» містечка на території Річиці.

Наразі стало відомо, що Броварський завод являється основним постачальником спеціальних профілів, що необхідні для встановлення сонячних панелей.

Український постачальник надав білоруським партнерам близько шести сотень профілів. Окрім того, Броварський алюмінієвий завод приймає активну участь у відновлювальних роботах на території Чорнобиля.

Експерти зазначають, що найбільша в Білорусі СЕС матиме потужність понад 57 мегават. Площа ділянки, що була виділена під забудову сонячної електростанції, становить 110 га. Майбутня СЕС розташується на землях, які були забруднені радіоактивними речовинами після вибуху реактора на Чорнобильській атомній станції. В кінцевому підсумку на ділянці мають встановити близько 220 тисяч сонячних панелей.

Компанією-забудовником в даному проекті виступає “Білоруснафта”. Перші кроки в реалізації проекту були зроблені вже восени минулого року. На даному етапі зведення сонячної електростанції активно проводиться монтаж сонячних панелей. За один день встановлюється приблизно дві тисячі панелей. За підрахунками спеціалістів бюджет проекту попередньо оцінюється у 65 мільйонів євро. Для закупівлі устаткування компанія «Білоруснафта» направила кредитні кошти. Проведення монтажних робіт фінансується за резервний кошт фірми.

Представники компанії-забудовника повідомляють, що зведення СЕС у Річиці має завершитися у травні поточного року.

Компанія «Білоруснафта» вже має досвід реалізації проектів з альтернативної енергетики. У 2014 році було збудовано невелику СЕС потужністю трохи менше 4 мегават, що розташувалась на території газопереробного заводу.

На території Білорусії налічується близько 30 сонячних електростанцій, загальна потужність яких становить 41 мегават. Державна програма «Енергозбереження» передбачає значне збільшення обсягів виробництва «зеленої» енергії. До 2020 року білоруси планують ввести в експлуатацію ще понад 250 мегават сонячних електростанцій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.