Америка інвестуватиме альтернативну енергетику в Україні

0
567


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 9.50 з 10)

Біоенергетичні заводине альтернатива природному газу, яка може справді зробити Україну незалежною від енергетичного поневолення з боку сусідаагресора. Ми можемо відмовитися від дорогого російського газу, якщо аграрні підприємства, що мають істотні рослинні відходи почнуть використовувати американський досвід для їх перероблення на теплову енергію.

За повідомленням вітчизняного інтернетвидання «Бізнес», інвестори з США планують надати до  250 мільйонів доларів інвестицій у біоенергетичні заводи в Україні. Про це українському порталу розповів Рід Робертсон, керівник Briggs Capital (штат Масачусетс).
За словами Робертсона, Барак Обама та держсекретар Джон Керрі більше зацікавлені у глобальному масштабі робити ставку на розвиток альтернативної енергетики. Спонсори готові надати таку суму коштів через доступні кредити з низькою відсотковою ставкою для розвитку української біоенергетикиАмериканці готові профінансувати спорудження двох десятків біоенергетичних заводів на Київщині та Харківщині. Відходи від виробництва будуть перероблятися в спеціальні гранули для спалювання. Аграрні фірми активно практикують використання таких гранульованих пелетів для вироблення теплової енергії. За оцінками експертів, потенційна енергетична потужність проекту складе 500 МВт, що дозволить подвоїти загальний потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні.

Ще у березні координатор проектів Ukrainian Agro Valley Association відвідав  нашу країну для участі у діалозі із першим заступником голови Адміністрації Президента Віталієм Ковальчуком. Інвестор Робертсон був приємно вражений жвавим інтересом української сторони щодо участі в проекті. Україна готова навіть ввести поправки в законодавчій сфері, аби полегшити втілення грандіозного проекту в реальність.
За умовами американських інвесторів, в Україні та в Сполучених Штатах будуть створені нові робочі місця. Близько 2030 тис. українців та американців отримають роботу. До проекту мають долучитися близько 10 компаній: у рівних частинах з обох країн. Керуватимуть проектами українські менеджери. Проект Ukrainian Agro Valley Association розглядає можливість співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку, який активно підтримує різні біоенергетичні проекти. Очікується, що запуск першого заводу відбудеться вже у 2017 році.

Після зниження зеленого тарифу для альтернативної енергетики Національною комісією регулювання енергетики 31 січня багато хто відчуває скепсис щодо перспектив розвитку галузі в Україні. Ще у лютому 2015 році «зелений тариф» впав до 55% без будьяких суттєвих пояснень. Цим рішенням керівництво держави не потурбувалося щодо екологічного аспектуі знову була зроблена ставка на традиційні види енергетики. Проте, у березні того ж року тариф раптово виріс удвічі. Учасники енергетичного ринку вважають, що цей крок лише частково компенсував втрати, які сталися через девальвацію української гривні по відношенню до іноземної валюти.

У той час, як розвиток проекту є багатообіцяючим, інвестори розуміють, що перспективи сектору відновлюваної енергетики України залишаються досить непередбачувані. Американських колег бентежить достатньо низький рівень прозорості ведення подібних програм лідерами галузі в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. На жаль, Україна має чималий досвід заморожування цікавих проектів енергозбереження. Згадаймо ситуацію з будівництвом заводів, призначених для газифікації вугілля, терміналу для скрапленого газу поблизу Одеси. Нагадуємо, що ще в минулому році американські компанії були готові інвестувати мільйони у розвиток української біоенергетики. Хіба ми маємо право змарнувати такий шанс? Ти паче, що компанія Briggs Capital зацікавлена інвестувати багаторічні проекти. Американці були занепокоєні суттєвим зниженням «зеленого тарифу», що відбулося на початку 2015 року, тоді як у світі видобування альтернативної енергії набуває значної підтримки серед населення. Ukrainian Agro Valley Association спільними зусиллями і справді спроможна налагодити не лише торгові, але й освітні звязки для розвинення галузі енергозбереження. Будемо сподіватися на позитивне втілення проекту.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.