Австралійці перемістили межу можливості сонячної енергетики

0
186


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Вчені з австралійського University of New South Wales встановили новий рекорд здатності кремнієвого покриття сонячної панелі, наближаючись до теоретичних лімітів сонячної енергетики.

thumb_semi_ae6b79fec33889cf2ef9323e49caeed0

Новий рекорд, встановлений австралійськими вченими і підтверджений американським федеральним інститутом National Renewable Energy Laboratory (NREL), складає 34,5 відсоткыв. Встановлений він на лабораторному зразку панелі в технології four – junction з розмірами 28 кв. см

Що важливо, такий результат досягнуто в умовах натурального сонячного світла.

У науковому повідомленні на цю тему звертається увага, що попередній рекорд здатності, встановлений фірмою Alta Devices в таких же умовах, склав  набагато менший результат – всього 24 відсотків. При цьому він досягнутий на набагато більшый панелі площею 800 см. кв.

solar_prism_diagram_1

Дослідження учених з University of New South Wales у рамках проекту, вартого 1,4 млн USD, профінансувало австралійське урядове агентство Australian Renewable Energy Agency (АРЕНА).

Вчені з Австралії обіцяють, що у випадку з технологією four – junction, над якою працюють, можлива ще вища здатність, а теоретична межа може скласти близько 53 відсоткыв. Австралійці обіцяють також, що працюватимуть над технікою, яка зробить можливим масове виробництво високопродуктивних панелей. У цій сфері вони співпрацюють з китайською фірмою Trina Solar, яка є найбільшим у світі виробником сонячних панелей і модулів.

University of New South Wales має вже на своэму рахунку другий рекорд здатності сонячної панелі. Використовуючи технологію сконцентрованої сонячної енергетики (CPV) в 2014 р. австралійські учені досягли здатності на рівні 40 відсотків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.