Автомобілі майбутнього: електромобілі будуть відігравати значну роль

0
822


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 5.50 з 10)

Як буде виглядати автопром наступного десятиліття? Уявити це допомагають концепт-кари – моделі «транспорту майбутнього» провідних виробників.

На свій день народження компанія BMW представила новий безпілотний концепт Vision Next 100: на недавньому Женевському автосалоні машина була представлена як демонстрація розвитку бренду в найближчі сто років.

Автомобіль має два режими водіння – Boost и Ease. У першому випадку водій самостійно керує транспортним засобом. При цьому вся необхідна для нього інформація виводиться на лобове скло. Система допоможе вибрати оптимальний маршрут, попередить про пробки і швидкісні обмеження. При активації режиму Ease машина переходить на автономну систему їзди. Рульове колесо забирається в приладову панель, а водійське крісло може бути розгорнуто в сторону пасажирів для більш комфортного спілкування.

207368_I9lsJb2LHh6OfEX4odCiDXEgS

Німецький виробник має ще один цікавий Екоконцепт. Промисловий дизайнер Ендрю Браудер розробив міський транспорт, який може переміщатися не тільки по дорогах, а й по воді. Він отримав назву Project Omega. Новий транспорт зможе доставити вас з точки в точку Б швидше і ефективніше, якщо ваш маршрут пролягає через водойму.

Автомобіль працює на електродвигунах, інтегрованих в його колеса. Під час руху машини кінетична енергія коліс використовується для підзарядки бортового акумулятора. При необхідності водій може приєднати автомобіль до платформи-катамарану, яка зроблена з біопластмаси.

Американські інженери з Laser Power Systems під керівництвом Чарльза Стівенсона створили машину, яка, як запевняють творці, дозволить власнику не піклуватися про ремонт свого автолюбімца протягом 100 років. І це при щоденній експлуатації! Мова про концепт-кар Cadillac World Thorium Fuel (Cadillac WTF).

342385_iJBqqyJYdunXqAZdMOs0vhMl2

Як паливо для цього автомобіля майбутнього розробники вибрали слаборадиоактивний метал торій. Вперше торій почали використовувати за часів Другої світової війни, адже він вважається найбільш безпечним серед радіоактивних елементів. За підрахунками вчених-розробників, 1 грам торія з успіхом замінить близько 30 000 літрів звичайного палива. Ну а 8 грамів повністю вистачить власнику автомобіля на все життя. Крім цього, надлишкової енергії, яка виділяється при реакції вистачить на підзарядку і акумулятора, і інших пристроїв. Cadillac WTF здатний перевернути з ніг на голову сьогоднішнє уявлення про автомобілі. Сучасні автомобілі не тільки мають невеликий термін служби, а й негативно впливають на екологію при виробництві, експлуатації та утилізації. У той час як новинка від Cadillac розрахована на роботу без дозаправки і ремонту протягом цілого століття і не завдає шкоди навколишньому середовищу, це одне з нестандартних рішень, які знайшло місце в розробці концепт-кара. Основні вузли автомобіля мають функцію підстраховки, тобто дублюють один одного в разі поломки. Так, концепт-кар має 24 колеса, по 6 з кожного боку. Кожне з них забезпечене вбудованим індукційним електромотором. Такі колеса потрібно буде регулювати раз в п’ять років, без необхідності заміни.

Інші системи концепту також відрізняються від традиційних аналогів. Енергія торію максимально ефективно приводить в дію всі внутрішні програми, діючи на кшталт нервовової системи людини. Сама конструкція Cadillac WTF дуже гнучка, автомобіль здатний трансформуватися, роблячи управління інтуїтивним. Наприклад, кут коліс змінюється в залежності від поверхні дороги. Реактор автомобіля з метою безпеки розташували в задній частині концепт-кара.

У Росії концептобудівництво завжди було «особливою статтею», яку часом дійсно не можна зрозуміти розумом. Історія електромобілебудування LADA – окреме життя російського виробника. EL Lada можна вважати свого роду російським концептом, хоча машина випускається серійно з грудня 2012 року. Електромобіль сьогодні можна придбати приблизно за 1 млн.  рублів.

f655a380374374ee9cb04fb95a057e15-981x599-90

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.